Bazı iPad Pro modelleri yazılımsal hatalarla karşı karşıya!

 Bazı iPad Pro modelleri yazılımsal  hatalarla karşı karşıya!
Okunuyor Bazı iPad Pro modelleri yazılımsal hatalarla karşı karşıya!

10.5 inçlik ekrana sahip olan Apple iPad Pro, Haziran 2017‘ de piyasaya sunulmuştu. O günden bu zamana son birkaç haftaya kadar cihaz hakkında herhangi bir yazılımsal veya donanımsal bir sorun ortaya atılmamıştı. Fakat bazı kullanıcıların Apple’ ın resmi forum sayfasındaki paylaşımlarına göre iPad Pro bootloop sorunu yaşıyor! iddaası gündemde çalkalanmıştı. Birkaç gün önce 10.5 inç bir iPad Pro kullanıcısı cihazın herhangi bir uygulama açık olmamasına rağmen 30 ila 45 saniyede bir yeniden başladığını yazdı. İddiaya göre bu sorun, iPadOS 13.4.1 güncellemesiyle meydana gelmeye başladı. Aynı modele sahip başka bir iPad kullanıcısı Nisan ayında arttı yeni güncelleme ile yeniden başlama sorunuyla karşılaştığını söylemişti.

Bu hafta ise forumda aynı konu ile ilgili çıkan başlıklar artmaya başladı. 11 inç iPad Pro kullanıcılarından biri ise her 10 dakikada bir yeniden başlama sorunuyla karşı karşıya kaldığını söylüyor. Belirttiğine göre cihazı güncellemek veya yeniden başlatmak da sorunu ortadan kaldırmadı. Bazı iPad Pro kullanıcıları cihaza hard reset atılmasını önerirken, hard reset sonrası sorunu çözülmeyen kullanıcılar da olduğu öğrenildi. Bu hafta yayınlanan iPadOS 13.5 güncellemesinin de iPad Pro bootloop sorunu için çözüm geliştirilmediği iddia ediliyor. Apple’ ın sorunun farkında olup olmadığı ve neden bu sorunu sadece bazı kullanıcıların yaşadığı konusunda net bir bilgi sahibi değiliz. Bununla birlikte sorunun iPadOS 13.4.1 güncellemesiyle ilgili olup olmadığı da netliğe kavuşmadı.

Bu sorun cihazları kullanılamaz hale getirdiği için birçok kullanıcı bu durumdan oldukça şikayetçi. Kısa süre içerisinde konuyla ilgili Apple’ dan resmi bir açıklama bekliyorlar.

Teknoloji hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizden daha da fazlasını öğrenebilirsiniz. Sağlıcakla #EVDEKALIN.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle