• Ana Sayfa
  • Film
  • Geçtiğimiz Ay Dijital Platformlarda En Çok İzlenen 10 Dizi ve Film

Geçtiğimiz Ay Dijital Platformlarda En Çok İzlenen 10 Dizi ve Film

 Geçtiğimiz Ay Dijital Platformlarda En Çok İzlenen 10 Dizi ve Film
Okunuyor Geçtiğimiz Ay Dijital Platformlarda En Çok İzlenen 10 Dizi ve Film

İçindekiler

Dijital dizi ve film platformlarında öneri ve düzenleme hizmeti sunan JustWatch platformu geçtiğimiz ay (1-30 Eylül 2022 arası) Türkiye’de en çok izlenen dizi ve filmleri açıkladı. Günümüzde birçok insan artık televizyon yerine bu tür dijital platformlardaki içerikleri izlemeyi tercih ediyor. İşte geçen ay Türkiye’de en çok izlenen 10 dizi ve film:

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri – Amazon Prime

Hakkında

Geçen ay Türkiye’de en çok izlenen dizi olmayı başaran Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, Amazon Prime Video için geliştirilen fantastik, kurgusal bir dizidir. J. R. R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki olaylardan binlerce yıl öncesini anlatan dizi Orta Dünya’nın İkinci Çağında geçmektedir.

Konusu

“Göreceli bir barış döneminden başlayıp, Orta Dünya’ya geri dönen kötülükle yüzleşen bir dizi karakter izleyeceğiz. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden Lindon’un görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor’a dek uzanan macerada tüm karakterlerin ve krallıkların yok olduktan çağlar sonra bile hatırlanacak destanlar yaratmasına tanık olacağız.”

She Hulk

She Hulk – Disney Plus

Hakkında

She-Hulk, aynı adı taşıyan Marvel Comics karakterine dayanan, Disney+ yayın hizmeti için Jessica Gao tarafından yaratılan bir Amerikan televizyon dizisidir. Marvel Studios tarafından üretilen Marvel Sinematik Evreninde televizyon dizisinin bir parçası olması ve franchise filmleriyle sürekliliği paylaşması amaçlanıyor.

Konusu

“Marvel Studios’dan “She-Hulk: Attorney at Law”da, süper insan odaklı davalara bakan 30’lu yaşlardaki avukat Jennifer Walters bekar ve karmaşık hayatının yanı sıra 2 metrelik boyu, süper güçlü ve yeşil dev görünümüyle hayatını sürdürmeye çalışmaktadır.”

Game of Thrones

Game of Thrones – BluTV

Hakkında

Game of Thrones, David Benioff ve D. B. Weiss tarafından yaratılan ve HBO’da yayımlanan Amerikan fantastik televizyon dizisidir. George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır.

Konusu

“Westeros’un mistik toprakları ve Yedi Krallık’ın kontrolü için mücadeleye giren 9 soylu ailenin taht oyunları ve düşmanlıklarının anlatıldığı sonsuz bir macera.”

Rick and Morty

Rick and Morty – Netflix

Hakkında

Rick and Morty, Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bir yetişkin animasyon televizyon dizisidir.

Konusu

“Parlak zekalı fakat alkolik bilim adamı Rick, başka dünyalara ve alternatif boyutlara çılgın kaçamaklar yaparken huysuz torunu Morty’i de zorla yanında götürür. Dizi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş bu iki karakteri konu alır.”

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story – Netlix

Hakkında

21 Eylül 2022’de Netflix’te yayına giren ve ABD’de 1978-1991 yılları arasında en az 17 erkeği öldüren Jeffrey Dahmer’in hayatını konu edinen mini dizi.

Konusu

“Jeffrey Dahmer’ın hayatını ve kurbanlarını konu alan bu suç dramasında Ryan Murphy ile yapımcılık görevini de üstlenen Emmy ödüllü Evan Peters unutulmaz bir performans sergiliyor.”

The Handmaid’s Tale

The Handmaid’s Tale – BluTV

Hakkında

The Handmaid’s Tale, Bruce Miller tarafından Kanadalı yazar Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan Amerikan televizyon dizisidir.

Konusu

“Amerika Birleşik Devletleri’nin parçası olan Gilead distopyasındaki totaliter toplum hayatını konu alıyor. Çevresel felaketler ve düşen doğum oranları karşısında, Gilead kadınlara devlet mülkü gibi davranan tutucu bir rejimle yönetilmektedir. Offred son kalan doğurgan kadınlardandır ve bir Komutan’ın evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Hizmetçi kadınlar bu yozlaşmış dünyada popülasyonu arttırmak için damızlık olmaya zorlanmaktadır. Gilead’daki herhangi birinin casus olabileceği bu korkunç toplumda Offred; Komutanlar, onların acımasız eşleri, Martha’lar ve hizmetçi arkadaşları arasındadır. Offred’in tek amacı hayatta kalmak ve kendisinden alınan kızını bulabilmektir.”

Better Call Saul

Better Call Saul – Netflix

Hakkında

Better Call Saul, 8 Şubat 2015’te AMC’de gösterilmeye başlanan Amerikan suç/drama dizisidir. Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yaratılan dizi, daha önce Gilligan tarafından yaratılan Breaking Bad’in devamı niteliğindedir ve öncesindeki olayları ekrana taşımaktadır.

Konusu

“Breaking Bad’in öncesini anlatan Emmy adayı dizide, ufak çaplı avukat Jimmy McGill’in ahlak yoksunu “hukuk adamı” Saul Goodman’a dönüşmesini izliyoruz.”

Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners – Netflix

Hakkında

Cyberpunk: Edgerunners, CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077 video oyununa dayanan bir 2022 Polonya-Japon siberpunk web anime serisidir. Dizi, CD Projekt gözetiminde Studio Trigger tarafından canlandırıldı ve Eylül 2022’de Netflix’te gösterime girdi.

Konusu

Yolsuzlukla ve sibernetik implantlarla dolu bir distopyada yetenekli ancak umursamaz bir sokak çocuğu, edgerunner denen kanun kaçağı paralı askerlerden olmak için uğraşır.

Welcome to Wrexham

Welcome to Wrexham – Disney Plus

Hakkında

Wrexham’a Hoş Geldiniz, 24 Ağustos 2022’de FX’te yayınlanan bir Amerikan spor belgeseli dizisidir. Dizi, kulübün sahipleri Rob McElhenney ve Ryan Reynolds tarafından anlatıldığı gibi, Galli futbol kulübü Wrexham AFC’nin olaylarını belgeliyor.

Konusu

“Rob McElhenney ve Ryan Reynolds Wrexham Futbol Kulübü’nü yönetirken, dünyanın destekleyebileceği bir zayıf takım hikayesi yaratmaya çalışırlar. Hollywood’dan Galler’e uzanan belgesel dizi, onların sahiplik konusundaki hızlandırılmış eğitimlerini ve bir takım ile bir kasabanın iç içe geçmiş kaderlerini ele alır.”

The Sandman

The Sandman – Netflix

Hakkında

Sandman, Neil Gaiman tarafından yazılan ve DC Comics tarafından yayınlanan 1989–1996 çizgi romanına dayanan bir Amerikan fantezi drama televizyon dizisidir. Dizi, Netflix yayın hizmeti için Gaiman, David S. Goyer ve Allan Heinberg tarafından geliştirildi ve DC Entertainment ve Warner Bros. Television tarafından üretildi.

Konusu

“Yıllarca süren tutsaklığın ardından Düşler Kralı Morpheus, ondan çalınanları bulup gücünü geri kazanmak için dünyalar arasında bir yolculuğa çıkar.”


İlginizi Çekebilir: Instagram Ücretli Abonelik Özelliği Getirdi!


1-30 Eylül arasında Türkiye’de en çok izlenen 10 dizi ve film listesi bu şekildeydi. Peki siz bu dizi ve filmlerden birini veya birkaçını izlediniz mi? Hangilerini önerirsiniz?

Web Odası olarak sanattan kripto paralara, yazılım derslerinden oyunlara kadar birçok konuya değiniyor ve okuyucuları sıkmadan kaliteli içerikler üretmeye çalışıyoruz. İçeriklerimiz hakkındaki görüşlerinizi her zaman bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın!

Yorum Yap