Google Maps Kodu Nasıl Alınır? (Adım Adım)

 Google Maps Kodu Nasıl Alınır? (Adım Adım)
Okunuyor Google Maps Kodu Nasıl Alınır? (Adım Adım)

Evet arkadaşlar bugün Google Maps Kodu nasıl alınır adım adım inceleyeceğiz. Yeni bir işletme sahibisiniz ve yerinizi ulaşılabilir kılmak adına haritada görünmesini sağlamak istiyorsunuz.Günümüz teknoloji çağı olmasıyla birlikte eğer sanal ortamlardaki platformlarda yer edinmezseniz yok sayılırsınız ve görünmezsiniz diyebiliriz. Ayrıca günümüzde insanlar sorup soruşturarak değil de Google haritasından diledikleri yere ulaşmayı daha çok tercih etmektedir. Durum böyle olunca neden siz de Google maps kodu almayasınız değil mi? İşte sizlere Google Maps kodu nasıl alınır adım adım anlatıyoruz.

  1. İlk olarak Google hesabınıza giriş yapınız ya da hesabınız yok ise hesap oluşturunuz.
  2. İkinci olarak https://mapsengine.google.com/map/ adresine tıklayarak “Google My Maps” alanına gidiyoruz.
google maps kodu alma

3. Daha sonra “Yeni Harita Oluştur” seçeneğine tıklıyoruz.

google maps kodu alma

4. Karşımıza böyle bir harita çıkacaktır:

google maps kodu alma

5. Karşımıza çıkan alana iş yerimizin adını, bir alt boşluğa açıklamamızı yazıyoruz. Açıklama kısmına telefon numaranızı yazarsanız insanların size ulaşması daha kolay olacaktır. Ardından kaydet tuşuna tıklıyoruz.

6. Üst tarafta bulunan konum işaretine tıklıyoruz ve haritada işareti ilgili yere tıklayarak konumlandırıyoruz. Unutmayın konumu işaretlerken asla uzaktan işaretlemiyoruz. Haritanın ne kadarlık kısmının görünmesini istiyorsanız o şekilde ayarlamalısınız.

google maps kodu alma
google maps kodu alma

7. İşaretlenilen konumun herkes tarafından görülebilmesi için “Paylaş” seçeneğine tıklıyoruz ve oradan “Bağlantıyı bilen herkes olarak değiştir” yazısına tıklıyoruz. “Tamamlandı” butonuna tıklayarak işlemi bitiriyoruz.

8. Son olarak oluşturduğumuz konumun sağ üst tarafındaki üç noktaya tıklayarak “Siteme yerleştir” seçeneğini seçiyoruz.

google maps kodu alma

9. Sitemizde bu konumun görünmesini istiyorsak verilen kodu alıp sitemize uygun boyutlarda width ve height’ini değiştirip ekliyoruz.

google maps kodu alma

Evet arkadaşlar Google maps kodu almak işte bu kadar basit. Şimdi ulaşılabilirlik açısından bir adım daha öndesiniz. Bu ve buna benzer birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz diğer içeriklerimizi de okuyabilirsiniz.

Web Odası olarak sanattan kripto paralara, yazılım derslerinden oyunlara kadar birçok konuya değiniyor ve okuyucuları sıkmadan kaliteli içerikler üretmeye çalışıyoruz. İçeriklerimiz hakkındaki görüşlerinizi her zaman bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın!

Yorum Yap