Freedos Bilgisayara Windows Nasıl Yüklenir ?

 Freedos Bilgisayara Windows Nasıl Yüklenir ?
Okunuyor Freedos Bilgisayara Windows Nasıl Yüklenir ?

Günümüzde bilgisayar üreticileri maliyeti azalatmak ve daha uygun fiyata satış yapmak için bilgisayarlarını Freedos satabilir.

İçindekiler

Freedos Ne Demek?

Freedos bilgisayarın içerisinde herhangi işletim sistemi olmadığı anlamına gelir. Freedos bilgisayarlar daha ucuz olur çünkü firma Windows veya başta işletim sistemi için masraf etmez. Freedos bilgisayar ilk geldiği an tak çalıştır mantığıyla kullanılmaz önce içerisinde tercihen işletim sistemi yüklenmelidir.

Freedos Bilgisayara Windows Nasıl Yüklenir?

Öncelikle ihtiyacımız olanları sıralayayım.

Öncelikle güncel Windows İso dosyasını indirin daha sonra Rufus uygulamasını yükleyin. Rufus’u kurun flash belleğinizi takın ve göründüğünden emin olun. Seçin butonuna tıklayın ve Windows İso dosyasını seçin daha sonra menüden başlata tıklayın.

Temsili Rufus Arayüzü.

Windows kurmak için usb belleğimiz hazır şimdi de bilgisayarı hazırlayalım. Bilgisayarın açılma tuşuna bastığınız an f11( modelden modele değişiklik gösterebilir.) tuşuna boot ekranı gelene kadar basın. Ekranda UEFİ yanında ise flash belleğinizin ismi olan seçeneğe tıklayın ve onaylayın ve kurulumu yapın . Bu yaptığınız işlem Windowsu yüklemek içindi şimdi size artı olarak bu Windows‘u nasıl lisanslı yaparız ondan bahsedeyim. Öncelikle ayarlardan Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız lazım aksi takdirde Windows KMSpico uygulamasını tehdit olarak algılayıp silecektir. KMSpico uygulamasına girin ve kırmızı yuvarlak düğmeye basın artık lisanslı bir Windows‘a sahipsiniz.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-10-tuerkce-indirme-ve-kurulum.228362/
https://www.technopat.net/2016/04/03/freedos-isletim-sistemini-windows-10-ile-degistirin/

Yorum Yap