• Ana Sayfa
  • Haber
  • Google Play Store’de Corona Virüsle İlgili Uygulamaları Gizlemeye Başladı

Google Play Store’de Corona Virüsle İlgili Uygulamaları Gizlemeye Başladı

 Google Play Store’de Corona Virüsle İlgili Uygulamaları Gizlemeye Başladı
Okunuyor Google Play Store’de Corona Virüsle İlgili Uygulamaları Gizlemeye Başladı

Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın birçok ülkesine sıçrayıp hayatı olumsuz etkileyen Corona virüs, internetide olumsuz etkilemeye devam ediyor ve bu olumsuz etkilen sitelerden biride Google Play Store oldu.

Google Play Store’da Coronavirus aramaları

Google’nin uygulama mağazası olan Play Store’da, Corona virüsüyle ilgili olan uygulamaları gizliyor. Play Store’da “coronavirus” şeklinde yapılan uygulama aramalarında “Aramanızla ilgili hiçbir şey bulamadık” sayfasını gösteriliyor.Aramalarda sadece kitaplar gösteriliyor.

Aramayı “COVID19” olarak yaptığımızda birçok uygulama karşımıza çıkıyor.Kullanıcılar 3 Marttan önce böyle bir sorun olmadığını sonuçların direkt olarak karşılarına çıktılarını belirtiyorlar.

Arama devinin bu tarz bir uygulamaya gitmesinin sebebi, insanlar arasında virüs ile ilgili yanlış bilgilerin yayılmasını önlemeye çalışmak olabilir. Ancak şirket tarafından konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmediğini de hatırlatmak gerekiyor. Bu tarz bir sonuçla karşılaşılmasının sebebi ortaya çıkan bir hata da olabilir.

Google’nin böyle bir uygulamaya gitmesinin nedeni virüs hakkında oluşabilecek yanlış bilgileri önlemek olabilir.Ancak Google tarafından herhangi bir resmi açıklamada bulunulmadı.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle