• Ana Sayfa
  • Genel
  • Google Translate uygulamasının arayüzü yenileniyor: İşte yeni yüzü

Google Translate uygulamasının arayüzü yenileniyor: İşte yeni yüzü

Google popüler Translate (Çeviri) uygulamasının arayüzünü yenileme çalışmalarına başladı. Şirketin yeni arayüzü sınırlı sayıda kullanıcı ile test ettiği ortaya çıktı.
 Google Translate uygulamasının arayüzü yenileniyor: İşte yeni yüzü
Okunuyor Google Translate uygulamasının arayüzü yenileniyor: İşte yeni yüzü

Arama motoru devi Google, Translate (Çeviri) uygulamasının Android sürümü için yeni bir kullanıcı arayüzü deniyor. XDA Developers internet sitesi, sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan yeni arayüzün ilk görüntülerini paylaştı.

Yayınlanan ekran görüntülerine bakılırsa uygulamanın tasarımı oldukça sadeleşecek. Arayüzdeki devasa başlık ve üç çizgili hamburger menü ortadan kalkıyor. Ana kontrol tuşları ise ekranın alt kısmına taşınacak.

Google Pixel 6 ile birlikte çıkabilir

Yeni arayüzün test sürecinin hangi aşamada olduğu ve ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı belli değil. Translate, görsel güncelleme açısından diğer Google uygulamalarının çok gerisinde kalıyor. Karanlık mod desteği bile 2020’de gelmişti.

XDA Developers, yeni tasarımın Google Pixel 6 akıllı telefonun piyasaya sürülmesiyle birlikte genel kullanıma sunulacağına inanıyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Google Translate’in daha basitleştirilmiş yeni arayüzünü nasıl buldunuz?

Yorum Yap