Daha Hızlı Bir İnternet Mümkün, Hemde Ücretsiz! İşte: Cloudflare 1.1.1.1

 Daha Hızlı Bir İnternet Mümkün, Hemde Ücretsiz! İşte: Cloudflare 1.1.1.1
Okunuyor Daha Hızlı Bir İnternet Mümkün, Hemde Ücretsiz! İşte: Cloudflare 1.1.1.1

(1.1.1.1) İnternet hızı. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız muhtemelen şikayetçi olduğunuz konulardan biri. Her ne kadar son zamanlarda yüksek hızda internet kullanabilen kişilerin sayısı artmış olsa da hala birçok kişi (ortalamaya göre) yavaş bir internet bağlantısına sahip. İşte bu derdinizi azaltabilecek bir servis ile karşınızdayız. Üstelik tamamen ücretsiz.

DDoS koruması ve İnternet Güvenliği gibi hizmetler sunan Cloudflare, herkesin ücretsiz olarak kullanabileceği bir DNS hizmeti sunuyor. Bu sayede normalde kullandığınızdan daha hızlı bir internete sahip olabiliyorsunuz.

İçindekiler

Cloudflare 1.1.1.1 Nedir?

1.1.1.1

Hizmetin resmi internet sitesinde yazan açıklamaya göre:

“İnternetteki neredeyse her şey bir DNS talebiyle başlar. DNS, İnternetin dizinidir. Bir bağlantıya tıkladığınızda, bir uygulama açtığınızda, bir e-posta gönderdiğinizde cihazınızın yaptığı ilk şey dizine sormaktır: Bunu nerede bulabilirim?

Maalesef varsayılan olarak DNS genellikle yavaş ve güvensizdir. İnternet sağlayıcınız ve interneti gizlice dinleyen herkes ziyaret ettiğiniz her siteyi ve kullandığınız her uygulamayı içerikleri şifreli olsa bile görebilir. Ürkütücü bir şekilde bazı DNS sağlayıcıları İnternet faaliyetlerinize ilişkin verileri satar veya bunları sizi reklam hedefi yapmak için kullanır.

Bizce bu iğrenç. Sizce de öyleyse artık bir alternatif var: 1.1.1.1

Yani kısaca size daha hızlı ve daha güvenli bir kapı açıyorlar diyebiliriz.


İlginizi Çekebilir: Fal Uygulamalarının Çalışma Prensibi Nasıl İşliyor?


Cloudflare 1.1.1.1 Ne Kadar Güvenli?

Burada bulunan gizlilik politikalarında belirttiklerine göre IP adreslerinizi veya “internette ne yaptığınızı” asla takip etmeyecekler. Bu sebeple güven içinde kullanabilirsiniz.

Cloudflare 1.1.1.1 Ne Kadar Hızlı?

Hız Testi Sonuçları
Cloudflare 1.1.1.1’in Diğer DNS Hizmetleriyle Karşılaştırılması

Yapılan bağımsız araştırmaya göre Cloudflare 1.1.1.1 dünyanın en hızlı DNS servisi.

“İnternette yaptığınız neredeyse her şey bir DNS talebiyle başladığı için tüm cihazlarınızda en hızlı DNS dizinini seçmek internette yaptığınız neredeyse her şeyin hızını artıracaktır.”

Cloudflare 1.1.1.1 Nasıl Kullanılır?

Burada bulunan Türkçe kurulum rehberini okuyarak hizmeti ücretsiz olarak bütün cihazlarınızda deneyimleyebilirsiniz.


Hatırlatmakta fayda var: 1.1.1.1 SpeedTest sonuçlarınızı etkilemez, yalnızca sizi daha hızlı ve güçlü sunuculara bağlayarak daha öncelikli internet deneyimi yaşamanızı sağlar. Bunu internet sayfalarının daha erken açılması, mobil uygulamaların daha hızlı yüklenmesi gibi şeylerden fark edebilirsiniz.


Bu hizmeti nasıl buldunuz? Sizce yararlı mı? Kendiniz deneyin ve düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşın!

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1