• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Google’dan Çevrimiçi Konuştuğunuz Kişiyi Karşınızda Gibi Gösteren Çılgın Proje, Starline!

Google’dan Çevrimiçi Konuştuğunuz Kişiyi Karşınızda Gibi Gösteren Çılgın Proje, Starline!

 Google’dan Çevrimiçi Konuştuğunuz Kişiyi Karşınızda Gibi Gösteren Çılgın Proje, Starline!
Okunuyor Google’dan Çevrimiçi Konuştuğunuz Kişiyi Karşınızda Gibi Gösteren Çılgın Proje, Starline!

İçindekiler

Google, yaptığı bir açıklama ile yepyeni bir proje için çalıştığını duyurdu. Proje: Starline

Uzaktaki sevdiklerinizle çevrimiçi ortamda sanki yanınızdaymış gibi konuştuğunuzu düşünün. Starline Projesi ile bu artık pek imkansız değil. Google, kameralar, sensörler, mikrofonlar ile sizi sevdiklerinizle buluşturuyor ve orataya “Görüntülü Sohbet”den fazlası çıkıyor. Tanıtım videosunda birbirine uzak yerlerde yaşayan kardeşler sistemi deniyor.

Tepkilerinden de anlayabileceğiniz gibi, görüntü ve ses oldukça gerçekçi. Artık filmlerde gördüğümüz bu tür yenilikler evlerimize gelecek gibi görünüyor.

Bize yeni açıklansa da Google bu projenin sadece testleri için binlerce saat harcadıklarını söylüyor. İstedikleri şey online olarak konuştuğumuz kişiyi tam olarak karşımızda oturuyor gibi hissetmemiz.

“Project Starline ile yaptığımız ilerlemeden ve teknolojinin fiziksel olarak yapamadığınızda bile biriyle birlikte olmak istemenin önemli sorununu çözme potansiyelinden gerçekten heyecan duyuyoruz. Bu yıl daha fazla bilgi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Özellikle salgın döneminde bize çok yardımcı olabilecek bir teknolojiye benziyor. Umarız Starline en yakın zamanda kullanılabilir. Bu gibi duyurular herkes gibi bizi de heyecanlandırıyor 😀

Starline Tanıtım Videosu

NEURALINK TANITILDI! TÜM ELEKTRONİK CİHAZLAR DÜŞÜNCE GÜCÜYLE KONTROL EDİLEBİLECEK

Kaynakça: Google Company News

Yorum Yap