İngilizce Öğrenmek İçin Yararlı 5 Uygulama

 İngilizce Öğrenmek İçin Yararlı 5 Uygulama
Okunuyor İngilizce Öğrenmek İçin Yararlı 5 Uygulama

Dünya dili olan ingilizceyi öğrenmek günlük hayatımızın gerekliliği olmuş durumda. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte IOS veya Android tabanlı mobil uygulamalar sayesinde dil öğrenmek artık çok kolay. Biz de sizler için ingilizce öğrenmenize katkı sağlayacak 5 uygulamayı derledik.

İçindekiler


1) Duolingo


Duolingo en popüler dil öğrenme uygulamaları arasında yer almaktadır. Ayrıca ingilizce dışında birçok yabancı dili öğreten kapsamlı bir mobil uygulamadır. Görsel, işitsel ve yazılı testlerden oluşur ve önceden yapılan çalışmaların tekrar edilmesiyle ilerlemeyi sağlayarak ingilizceyi daha eğlenceli ve etkili hâle getirir.

https://tr.duolingo.com/

Duolingo İle İngilizce Öğrenme


2) Voscreen


Voscreen uygulaması “Hayatın ta kendisi” (Life itself) sloganına uygun olarak film, dizi, şarkı, belgesel, haber vb. video kesitleri ile dil öğrenmeyi sağlıyor. Ayrıca tarih, genel kültür, biyoloji, müzik gibi birçok alanda da bilgi edinmenize yarayan çok amaçlı bir yabancı dil uygulamasıdır.

https://www.voscreen.com/

3) Cambly


Cambly pek çok farklı milletten insanlarla birebir görüntülü iletişim sağlayarak dil öğrenmenizi kolaylaştıran popüler uygulamalardan biridir. Ana dili ingilizce olan eğitmenlerden birebir ders alarak konuşma becerinizi arrtırmak için harika bir uygulama.

https://www.cambly.com/english?lang=tr


İlginizi Çekebilir: Sanal Gerçeklik Gözlükleri Göz Sağlığına Zararlı Mı?


4) Busuu

Busuu uygulaması doğru yanlışlarla, eşleştirmelerle ve sesli olarak yabancı dil öğrenmeyi eğlenceli yapan uygulamalardan biridir. Aşama aşama sizi geliştirir. Ayrıca öğrendiklerinizi test etmek için sesli veya yazılı paylaşımlar yaparak öğrenmek istediğiniz dili bilen insanların düzeltmeleri ile doğruyu daha çabuk öğrenebileceğiniz en yaygın yabancı dil öğrenme uygulamalarından biridir.

https://www.busuu.com/tr

5) Memrise

Son uygulamamız olan Memrise ingilizce dışında birçok dili barındıran popüler uygulamalardan biridir. Hızlı tekrarlar sayesinde öğrendiklerinizin pekişmesini sağlar ayrıca çeşitli alıştırmalarla dil öğrenmeyi daha eğlenceli duruma getirir. Gündelik hedeflerle daha sıkı çalışmanıza da yardımcı olur.

https://www.memrise.com/tr/

Web Odası olarak sanattan kripto paralara, yazılım derslerinden oyunlara kadar birçok konuya değiniyor ve okuyucuları sıkmadan kaliteli içerikler üretmeye çalışıyoruz. İçeriklerimiz hakkındaki görüşlerinizi her zaman bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın!

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle