• Ana Sayfa
  • Haber
  • Dünyanın En Zengin İnsanı Elon Musk Kimdir? Elon Musk Hakkında Her Şey!

Dünyanın En Zengin İnsanı Elon Musk Kimdir? Elon Musk Hakkında Her Şey!

 Dünyanın En Zengin İnsanı Elon Musk Kimdir? Elon Musk Hakkında Her Şey!
Okunuyor Dünyanın En Zengin İnsanı Elon Musk Kimdir? Elon Musk Hakkında Her Şey!

Forbes dünyanın en zengin insanları listesine göre dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk kimdir, Elon Musk ne iş yapıyor, Elon Musk nereli, Elon Musk kaç yaşında, Elon Musk’ın kaç çocuğu var, Elon Musk’ın net varlığı ne kadar? “Kim ulan bu dünyanın en zengin adamı?”

Web Odası olarak sizler için hazırladığımız bu özel haberde bütün bu ayrıntılardan ve daha fazlasından bahsettik.

Elon Musk Kimdir

İçindekiler

Elon Musk Kaç Yaşında?

28 Haziran 1971’de doğan Elon Musk bu haberin yazıldığı 2022 yılında 51 yaşındadır.

Elon Musk Nerelidir?

Elon Musk Güney Afrika‘nın yönetsel başkenti olan Pretoria‘da dünyaya gelmiştir. 20 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri‘ne göç etmiştir ve şu anda hâlâ burada yaşamaktadır. Kendisi aynı anda Güney Afrika Cumhuriyeti, Kanada ve ABD vatandaşıdır.

Elon Musk’ın Kaç Çocuğu Var?

Elon Musk’ın toplamda 8 adet çocuğu olmuştur ancak maalesef ilk çocuğu 10 haftalık iken ani bebek ölüm sendromundan (SIDS) hayatını kaybetmiştir. Elon Musk’ın eşleri ve çocukları:

Justine Wilson (İlk Eşi) Talulah Riley (İkinci Eşi) Claire Elise Boucher (Üçüncü Eşi)
Nevada Alexander Musk (hayatta değil) -çocuğu yok-X Æ A-Xii Musk (2020)
Xaiver Musk (2004) – ikizExa Dark Sideræl Musk (2021)
Griffin Musk (2004) – ikiz
Kai Musk (2006) – üçüz
Saxon Musk (2006) – üçüz
Damian Musk (2006) – üçüz
Elon Musk, Eşleri ve Çocukları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram “Ücretli Abonelik” Özelliği Getirdi!


Elon Musk Ne İş Yapıyor? Elon Musk’ın Kariyeri

Elon Musk’ın bugüne gelene kadar yaşadığı kariyer serüvenini Web Odası olarak sizler için derledik.

Zip2:

Elon Musk 1995’te Stanford’da uygulamalı fizik ve malzeme bilimi alanında doktoraya başladı. Ancak iki gün sonra kardeşi Kimbal Musk’la beraber yeni organizasyonlar için bir çevrim içi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesine başlamak için okulu bıraktı. 1999’da Zip2’yu 307 milyon dolar nakit ve 34 milyon dolarlık hisse senedi karşılığında sattı.

PayPal:

Elon Musk 1999 yılının Mart ayında çevrim içi ödeme sistemi olan “X.com” un kurucu ortağı oldu. 2000 yılında “X.com” girişimi Confinity firması ile birleşmeye giderek günümüzde hâlâ var olan devasa çevrim içi ödeme sistemi PayPal’ı oluşturdu. PayPal 2002 senesinde eBay tarafından 1.5 milyar dolarlık hisse senedi karşılığında satın alındı.

SpaceX:

Elon Musk Haziran 2002’de şu anda hâlâ CEO’su olduğu SpaceX şirketini kurdu. SpaceX bugün 12 bin çalışanı ile roket teknolojisinin durumunu ilerletmeye odaklanmış fırlatma araçları geliştirip üreten bir şirkettir.

Neuralink:

Elon Musk, 2016 yılında insan beyninin yazılımlar ve yapay zeka ile birleşmesine olanak sağlayacak cihazlar üretmeye odaklanan Neuralink şirketini kurmuştur. Bu konudan bahsettiğimiz haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter:

Elon Musk 2022 yılında sosyal medya platformu olan Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. (Güncelleme: Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını feshetti.)

Elon Musk’ın Net Varlığı Ne Kadar?

Forbes Dünyanın Milyarderleri listesine göre Elon Musk’ın net varlığı 2022 yılında tam olarak 251 milyar dolardır. ($251.000.000.000).

Daha İyi Anlayabilmek İçin Şöyle Diyebiliriz, Elon Musk İstese Şu Anda Bu Parayla Şunları Satın Alabilir:

14.600 tane özel jet.
995 tane Marvel filmi.
Tüm sağlık endüstrisinin %2’si.
9 tane Atatürk Havalimanı.
2 tane Netflix.
4 tane daha Twitter.
4 tane Xiaomi.
4 tane Tiktok.
21 tane Reddit.
29 tane Github.
95 tane Twitch.

“Ne paraymış arkadaş!” dediğinizi duyar gibiyim. Umuyoruz ki bu zenginliği iyi amaçlar doğrultusunda kullansın. Açıkçası ben, yine Elon Musk’ın yürüttüğü Starlink projesini heyecanlı bir şekilde takip ediyorum. Özellikle Türkiye’de yüksek hızda internete erişim yok denecek kadar az. Starlink’in ne olduğunu bilmiyorsanız buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Kaynak: DistilINFO, Wikipedia

Web Odası olarak sanattan kripto paralara, yazılım derslerinden oyunlara kadar birçok konuya değiniyor ve okuyucuları sıkmadan kaliteli içerikler üretmeye çalışıyoruz. İçeriklerimiz hakkındaki görüşlerinizi her zaman bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın!

Yorum Yap