iPhone SE 2 ne zaman satışa çıkacak?Özellikleri?

 iPhone SE 2 ne zaman satışa çıkacak?Özellikleri?
Okunuyor iPhone SE 2 ne zaman satışa çıkacak?Özellikleri?

Phone SE’nin ardından küçük ekranlı telefon üretmeyen Apple, iPhone SE 2 ile serisi sürdürmek istiyor. Ancak cihazın ne zaman satışa çıkacağı ve hangi özelliklere sahip olacağı merak konusu…

Öncellikle ıphone se 2’nin özelliklerinden bahsedecek olursak ,iPhone SE 2’de iPhone 8 ile benzer tasarımı var,ümüş, gri ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile geleceği belirtilen telefonun 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği olacak.Apple A13 Bionic işlemci ve 3 GB RAM ile gelecek. Bu 1 GB daha az RAM’e sahip olsa da iPhone 11 ve iPhone 11 Pro ile aynı işlemciye sahip olacağı anlamına geliyor.3D touch özelliği bu telefonda yok. iPhone 11 modelleri ile birlikte bu özelliği kaldırdı.Apple’ın yeni iPhone modelini 399 dolar başlangıç fiyatı ile satışa sunacağı ve 2020’nin ilk çeyreğinde kullanıcılar ile buluşturacağı belirtiliyor. Apple’ın 2020’de 30 milyondan fazla iPhone SE 2 satmasını bekliyor.

OnLeaks ve iGeeksBlog tarafından yayınlanan görüntülere bakıldığında iPhone SE 2’nin çentiksiz bir ekran tasarımıyla geldiği görülüyor. Touch ID teknolojisini de kullanması beklenen telefonda yüz tanıma teknolojisi bulunmayacak. iPhone SE 2’nin özellikleriyle iPhone 8’i fazlasıyla andırması ise cihazın isminin iPhone SE 2 yerine iPhone 9 olarak anılabilme ihtimalini güçlendiriyor.

Kaynakça: https://www.hurriyet.com.tr/haberleri/iphone-se-2

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle