Volkswagen-Ford İş Birliği İle Üretilen 2022 Volkswagen Amarok Tanıtıldı

 Volkswagen-Ford İş Birliği İle Üretilen 2022 Volkswagen Amarok Tanıtıldı
Okunuyor Volkswagen-Ford İş Birliği İle Üretilen 2022 Volkswagen Amarok Tanıtıldı

2022 Volkswagen Amarok

Volkswagen-Ford ortaklığı ile üretilen olan 2022 Volkswagen Amarok ilk defa görseli paylaşıldı. Volkswagen, yıllık Medya Konferansında ikinci nesil pick-up aracının görselini yayınladı.Volkswagen’in Nivus isimli modeli Yıllık Medya Konferansında sunuldu . Otomotiv devi, konferans esnasında ikinci nesil Amarok‘un fotoğrafını paylaştı. Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Amarok’un Volkswagen Ticari Araçlar ve Ford arasındaki iş birliğinin ilk projelerinden biri olacağından bahsetti .

Valkswagen

Volkswagen ve Ford, Ocak 2019’da ticari araçlar ve pick-up’lar için küresel iş birliği projelerini sunmuştu. Bu gelişmeler, yeni nesil Amarok’un, yeni Ford Ranger ile birden fazla ortak noktaya başvurduklarını gösteriyor. İki markanın geçtiğimiz yıl yaptığı duyuruya göre, yeni araçlar 2022’de piyasaya sunulacak . Yeni Amarok’un eski nesilin tasarımını genel hatlarıyla koruyarak, heybetli ve güçlü görünmeye devam edeceği öne sürülüyor. Otomobil üreticileri, bu tarz tasarımları paylaştıklarında birçok ayrıntıyı abartma eğiliminde oluyorlar ve yeni Amarok’ta da durum öyle gözükmektedir. Linki tıklayarak ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

2022 Amarok

 Çizimde 2022 Amarok’un dev arazi tekerlekleri, şişkin bir kaput ve geniş off-road lastikleriyle geleceği ve kapı kollarının olmayacağı görülüyor. Bu özellikler, seri üretim modelinde daha değişik bir şekilde piyasaya sunulacaktır. Ancak genel olarak tasarım çizgisinin bu yönde ilerleyeceğini düşünebiliriz. Volkswagen ve Ford arasındaki anlaşmayla birlikte yeni Ford Transit Connect ve Volkswagen Caddy gibi otomobillerde  ortak üretilmesi bekleniyor.

Umarım yazımız faydalı olmuştur. Diğer teknoloji bloglarımız için tıklayabilirsiniz.Sağlıcakla kalın…

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle