Karantinada İzleyebileceğiniz Diziler

 Karantinada İzleyebileceğiniz Diziler
Okunuyor Karantinada İzleyebileceğiniz Diziler

Karantinada Hangi dizileri izleyebilirim? Eğlenceli diziler hangileridir? Karantinada vakit öldürebileceğiniz diziler nelerdir? Hangi dizileri izlerseniz size bir katkı sağlar? Sizi düşündürmeye ve hayatı sorgulamaya iten diziler hangileridir? İngilizcenizi geliştirebileceğiniz diziler hangileridir?

Herkese merhabalar. Geçen yazımda karantina sürecinde başucunuzda olması gereken kitapların listesini paylaşmıştım. Fakat insanlar genellikle kitaptan değil, çoğu zaman diziler filmler üzerinden karantina sürecinde vakit öldürmekte. Ben de bu konuda bir tavsiye mahiyetinde bir blog yazmak istedim. Hadi başlayalım.

Black Mirror

Dizi teknolojinin ve sosyal medyada ileriki süreçlerde yaratacağı felaketleri veya bu kadar ileri teknolojiye sahip olduğumuzda karşılaşacağımız sorunları anlatır. Her bölümü farklı karakterlerden ve olaylardan oluşan dizi her bölümünde dikkat çekici mesajlar veriyor. Sizi düşündüren mesajlar veren ve sizi sürükleyen şeyler izlemek istiyorsanız bu dizi tam sizin için.

Peaky Blinders

Dizi, 1920 İngilteresinde çeteler arasında geçen olayları ve özellikle ‘’Peaky Blinders’’ çetesinin heyecan ve aksiyon dolu serüvenini anlatıyor. Dizide dikkat çeken karakter ‘’Thomas Shelby’’dir. Eğer aksiyon ve maceranın sizi sürüklemesini istiyorsanız bu dizi tam da sizin için.

Bioahackers

Dizi, genetik biliminin ve suçun birleştirdiği bir macera serüveninde gelişiyor. Dizideki genetik çalışmaların amacı kanseri yenebilmek ve hastalık kapmayan genler yaratmak. Bu çalışmalarda kullanılmış bir kız çocuğu, çalışmaları yapan kurumdan intikam almak için kuruma ait bir üniversiteye girer ve gerçek macera başlar. Alman biliminin gücünü ve disiplinini ve bunun sizi heyecanlandıran yanını merak edenler için uygun bir dizi.

Friends

Dizi, New York’ta bir evde yaşayan 5 arkadaşın geçirdiği maceraları anlatır. Dramın, trajedinin, komedinin tüm seviyelerini yaşamak istiyorsanız bu uzun dizi sizin için uygun.

Vikings

Dizi, İskandinavya’da hüküm süren bir Viking topluluğunun, topraklarını genişletmek için fetihlerini ve kabile içerisinde yaşadıkları olayları anlatıyor. Dizin ilk sezonlarında ‘’Ragnar’’ karakteri dikkat çekerken sonraki sezonlarında ‘’Bjorn’’ karakteri başlıca dikkat çeken karakterlerdendir. Eğer savaş ve barbarlığın ne olduğunu görmek istiyorsanız, sizler için tam da en uygun dizi.

The Witchers

Dizi, genel anlamda Witcher adında bir karakterin etrafında döner. Witcher kelime anlamı bakımından da ‘’cadı avcısı’’ olarak anılır. Bu Witcher’ın adı Geralt’tır. Geralt, diğer Witcher’lardan farklı olarak cadı da olsa kötü kalpli olanları ve canavarları öldürür. Duygularını kullanmaya başlayan Geralt insanların arasına karışmayı dener, ve macera başlar. Kısa ve tadında sizi sürükleyen bir dizi arıyorsanız sizin için uygun bir dizi.

Suits

Dizi, Bir Hukuk şirketinde çok başarılı bir avukat olan Harvey Specter’ın zekasına hayran kaldığı bir ezber ustası sayılabilecek genç bir adamla tanışmasıyla başlar. Ardından bu adamı kendi gibi bir avukat olarak yetiştirmek adına elinden geleni yapar. Sonrasında serüven başlar. Sizi sürükleyen ve zeka stratejisinin nasıl geliştiğini merak edenlere katkı sağlayacak güzel dizi

Lucifer

İncil’e göre Tanrı’ya en yakın olanlardan bir yüce melek vardır. Bu melek, Tanrı’ya en sadık olan Lucifer’dır. Lucifer, Tanrı’nın yarattığı Adem’e secde etmediği için ilelebet Tanrı katından kovulur. Lucifer artık dünyadadır. Lucifer’ın başlarda dünyada yaptığı kötülüklerle başlatılan dizi, zaman geçtikçe aşkına sadık kalan ve duygusal bir insana dönüşen Lucifer’ın serüvenini anlatmasına doğru gider.

Breaking Bad

50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White, maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için bir karavanda uyuşturucu üretmeye başlar. Dizinin başlarında pasif ve ezik bir karakter şeklinde olan karakter dizinin ilerleyen süreçlerinde suçlara karışmış, uyuşturucu üreten ve maskülen bir adama dönüşür.

Death Note

Bir anime olan dizi, lisede derslerinde başarılı, disiplinli ve okulundaki kızların dikkatini çeken genç bir çocuğun okulunun bahçesinde bir defter bulmasıyla başlar. Defter cehennem üzerinden yeryüzüne düşmüştür. Çocuk bunu öğrendiğinde dünyadaki suçları durdurmak amacıyla suçluların sonunu getirmek adına bu defteri kullanır. Serüven başlar…

Sherlock

Dizi, İngiltere’de polislerin suç ve vaka operasyonlarında olay yeri inceleme konusunda oldukça profesyonel olan ‘’Sherlock’’ adındaki karakterden yardım istemesiyle başlar. Sherlock sonrasında askeriyede doktorluk yapmış ‘’Watsons’’ adındaki bir adamla tanışır ve gerçek serüven başlar. Suç, vaka üzerinde strateji konusuna ilgisi olanlar için çok uygun bir dizi.

Rick and Morty

Dizi, Rick adında çılgın bir bilim adamı ile küçük bir çocuğun maceralarını konu alır. Rick’in yaptığı çılgınca deneyler bu iki karakteri maceradan maceraya sürükler. Dizi yetişkin çizgi dizisidir.

Bojack Horseman

Dizi, Eskiden ünlü ve televizyon dizilerinde aktörlük yapmış olan bir atın hayatındaki maceraları konu alır. Bojack’ın depresif ve anksiyete dolu psikolojisiyle günlük hayatındaki sorunları çözme fikirleri sizi çok etkileyecek. Dizi yetişkin çizgi dizisidir.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle