• Ana Sayfa
  • Genel
  • Kendi Podcast’inizi ucuza başlatmak için ihtiyacınız olan her şey

Kendi Podcast’inizi ucuza başlatmak için ihtiyacınız olan her şey

 Kendi Podcast’inizi ucuza başlatmak için ihtiyacınız olan her şey
Okunuyor Kendi Podcast’inizi ucuza başlatmak için ihtiyacınız olan her şey
Kendi türünden bir web yayınına hızlı bir şekilde başlamanız durumunda, şu anda tam zamanı - evde bitkinsiniz, aynı şekilde evde de bitkin bir grup insanınız var ve tamamen operasyonel olmanız gereken tek şey makul maliyetlere sahip ve kendi dört bölücünüzün sınırları içinde çalışın.

Ancak başlamadan önce, halüsinasyon altında kalmayın: Kaliteli bir web kaydını bir araya getirmek, başlangıçta göründüğünden daha özenlidir. Genellikle bir grup yetenekli bireyin kaliteli bir sahne oluşturmak için gerçek bir zaman ve çaba harcaması gerekir ve bu, ayarlamayı hak edecek ikna edici bir düşüncenin düşüncesinin peşindedir.

Tüm bunlar, daha geniş dünyaya vermek için önemli bir değere sahip olduğunuzu düşündüğünüzde - ya da belki de sadece kendi eğlenceniz için saatleri doldurmak için bir göreve ihtiyacınız vardır - o noktada biz ' Maliyetleri makul olarak beklenebileceği kadar düşük tutmaya ilişkin bir vurgu ile bilmeniz gerekeni size götüreceğiz (podcasting'inizi ölçeklendirmeniz gerektiğinde giderek artan bir şekilde artan maliyetli alternatifler vardır).

Burada gerçekten iyi bir dijital yayın düşüncesine, içerik oluşturmaya vb. Uydurma parçalarını yaymayacağız - işi, ekipmanın ekipman ve programlama tarafının basit kısım olduğunu söylemek için işi halletmeyin. İçerikte bazı maliyet tahminleri sunacağız, ancak çevrimiçi perakende satışın ne olduğunu hatırlarsınız, navigasyon sırasında değişmiş olabilirler (ancak her durumda genel bir rehber olarak değerli olmalıdırlar).

İçindekiler

İHTİYACINIZ OLAN EKİPMANLAR

Aslında, PC'niz (ve telefonunuz) dijital bir kayda başlamak için gereken her şeye sahiptir: Bir alıcı. Kullanmanız gereken ses yakalama uygulamasındaki kayıt düğmesine basın, gadget'ınızla konuşmaya başlayın ve şimdi olduğu gibi podcast yapıyorsunuz. Açıkçası, tamamlanmış dijital kaydınızın doğasını iyileştirmek için çok fazla ekipman ve ekipman üretebilirsiniz.


Alım satımınız, harcamaları olup olmadığına bakılmaksızın, kaynakları taahhütlü bir podcasting amplifikatörüne koyma şansınız çok daha iyi olacak. Bu mikrofonlar sesin inceliklerini yakalayabilir ve – aynı derecede eleştirel olarak – örtük alıcıların rakip olamayacağı şekilde temel hamamını kesebilir. Ayrıca, hesap prosedürü sırasında yararlı olacağını kanıtlayacak sessiz bir yakalama gibi önemli özelliklere sahip olacaklar.


Mavi ağızlıklar, genel olarak ana akım ve her yerde kabul gören birim parçalarıdır – 130 $ Yeti ve 100 $ Yeti Nano gibi modeller, ekstra bir USB bağlantı noktasına meşru bir şekilde takılır ve size parlak sonuçlar verir. Audio-Technica AT2020USB + da 150 dolar değerinde bir görünüm hak ediyor ve dahili ses karıştırma kontrolüne, önceden kaydedilmiş sesi kullanmak zorunda olduğunuz kapalı şansa eşlik ediyor. Seçebileceğiniz birkaç avuç ve alternatif var, ancak muhtemelen ihtiyacınız olan kaliteyi alamayacağınız için 100 dolardan daha düşük bir seviyeye gitmeye dikkat edin (her zamanki gibi, önce anketleri genişçe kontrol edin).

Hem kondenser hem de dinamik mikrofonlara referanslar göreceksiniz, bunlar kullandıkları yenilikle ilgilidir; kondenser modelleri sesi üstün kalitede yakalar, ancak genel olarak da büyük bir vakıf karması alır, bu yüzden gerçekten sakin bir duruma ihtiyacınız vardır. onlardan en iyi şekilde yararlanmak için. Ayrıca, belirli bir pozisyondan ses alması amaçlanan bir kardioid mikrofon, evde podcast yayınlamanız durumunda size çok yönlü bir mikrofondan daha iyi uyabilir.

Podcast’leri kaydetme ve düzenleme

Telefonunuzdaki tüm podcast prosedürünü deneyimleyebilmenize rağmen, yakaladığınız sesin tamamını düzenlemek için bir PC'ye erişiminiz olması durumunda hayatınız çok daha kolay olacak ve web yayınınız çok daha iyi olacaktır. Telefon kullanarak bazı hesaplar yapıp yapmadığınızdan bağımsız olarak, meşru bir PC ile elde ettiğiniz ek ekran alanı ve gücü, yapabileceğiniz durumlarda istismar edilmeyi hak eder.

Yorum Yap