Yeni Apple Watch Panik Atakları Anlayabilecek

 Yeni Apple Watch Panik Atakları Anlayabilecek
Okunuyor Yeni Apple Watch Panik Atakları Anlayabilecek

Telefon ve teknolojik aksesuar sektöründe liderliği devam ettiren Apple gündeme tekrardan Apple Watch ile girdi. Akıllı saat sektöründe de ilerleyen Apple yeni tanıtacağı saatin kullanıcıların çok işine yarayacak bir özelliği barındırdığını açıkladı.

Jon Prosser’ ün açıklamalarına göre Apple Watch 6 serisinin panik atakları algılayabilecek böylece panik atak geçiren insana saat aracılığıyla yapması gerekenleri gösterebilecek. Daha önce de düşmeleri algılayan Apple Watch 4 bu özelliğiyle kullanıcıları bir hayli mutlu etmişti.

Temsili Apple Watch 6

İçindekiler

Apple Watch Başka Nasıl Özelliklerle Tanıtılacak ?

Jon Prosser‘ ün açıklamalarına göre Apple Watch 6 ileri ki yıllar tanıtılabilir bu nedenle de hangi özelliklerle kullanıcılara satılacak bilinmiyor ancak tahminen Apple Watch 5‘ ten çok daha fazla gelişmiş olacaktır. Önceki seride yani Apple Watch 5 serisinde her zaman açık ekran özelliği kullanıcılara sunulmuştu ancak kullanıcılar bu özelliğin çok fazla şarj harcamasından memnun olmamıştı. Apple bu hataları yeni modelde yapmamak için daha fazla kapasiteli batarya veya daha az enerji harcayan bir ekran geliştirebilirler. EKG çekebilme özelliği olan Apple Watch 5 birçok insanın hayatını kurtarmıştı bu nedenle sağlık amaçlı bu özelliklerin de geliştirileceğine kesin bir gözle bakılıyor. Aşağıda tahminen gelecek ve geliştirilip sunulacak özellikleri sıralayım.

  • Gelişmiş bir uyku takibi .
  • Önceki seriye nazaran daha iyi su geçirmezlik.
  • Performans ve pil bakımından çok daha iyi bir işlemci.
  • Touch ID .( Düşük ihtimal)
  • Panik atak ölçer.

Panik Atak Geçirildiğini Nasıl Anlayacak ?

Öncelikle panik atak ölçümü yapabilmesi için kandaki oksijen miktarını bilmesi lazım. Kandaki oksijen miktarına göre yapay zeka saati takan kişinin durumunu teyit edebilecek ancak bu özelliği ciddi sağlık problemlerinde kullanmanız tavsiye edilmez çünkü yapay zeka teknolojisi henüz kesin kararlar verebilecek kadar gelişmiş değil. Kandaki oksijeni ölçen sensörün de doğru ölçümler yapabilmesi çok önemli.

Özet Geçmek Gerekirse

Apple Watch yere düşme algılama, EKG ölçümü ve yeni gelecek panik atak ölçme özellikleriyle sağlık konusunda rakip markaların önüne geçiyor. Kullanıcılar tarafından takdir edilen bu saat birçok insanın zor durumda hayatını kurtardığını göz önünde bulundurmak lazım. Bob Burdett’ in dağ bisikleti sürerken düşme sonucu kafasını sertçe yere vurmuştu ve bilinci kapalıydı. Kolundaki Apple Watch 4 bisikletten düşmesini hemen algılayıp bilinci açık mı diye kontrol etti. Hareketsiz kalan Bob Burdett tepki vermeyince kolundaki saat oğluna ayrıntılı konumunu ve bilincinin kapalı olduğunu iletti bu sayede oğlu onu zamanında hastahaneye yetiştirip hayata bağladı. Bob Burdett gibi birçok insanı hayata bağlayan bu saat fiyatının yüksek olmasına rağmen sağlık amaçlı kullanılan bu özelliklerinden dolayı kullanıcıların tercihi oluyor.

Saat sayesinde hayatta kalan Bob Burdett
https://www.posta.com.tr/bir-sonraki-apple-watch-panik-ataklari-tespit-edebilecek-2254335
https://www.webtekno.com/apple-watch-dusme-algilama-h76441.html

Yorum Yap