Kızılay ve TikTok corona virüse karşı işbirliği

 Kızılay ve TikTok corona virüse karşı işbirliği
Okunuyor Kızılay ve TikTok corona virüse karşı işbirliği

Türk Kızılay’ının “Önlemini Al Sağlıklı Kal” kampanyası kapsamında kendi içerikleriyle ünlenmiş TikTok fenomenleri, corona virüsten nasıl korunulabileceğini ve alınması gereken önlemleri videolar aracılığıyla anlatıyor. Salgına karşı farkındalık çalışmaları ve toplum sağlığı için paylaşımlarda bulunuyor.

Türk Kızılay’ın “Önlemini Al Sağlıklı Kal” kampanyası için kendi içerikleriyle ünlenmiş TikTok fenomenleri, corona virüsten nasıl korunulacağını ve alınması gereken önlemleri videolar aracılığıyla anlatıyor. 

Bu kapsamda, TikTok fenomenleri Covid-19 farkındalık çalışmaları ve toplum sağlığı için paylaşımlar yapıyor. 

Hastalıktan nasıl korunulacağına dair içerikler paylaşılan videoların yanı sıra kullanıcılar da önlemlerini “#önlemalsağlıklıkal” etiketiyle paylaşabiliyorlar. 

Covid-19’dan korunmak amacıyla yapılan paylaşımlarda eğlenceli olduğu kadar öğretici videolar da bulunuyor.

14 önemli detay

Farkındalık amacıyla videolar paylaşan 14 içerik üreticisi, 14 önemli kuralı, evlerini nasıl temizlediklerini, hijyen kurallarını ve evde nasıl vakit geçirdiklerini eğlenceli videolarla takipçilerine aktarıyor. 


Kızılay’ın oluşturduğu kampanya kapsamında “#önlemalsağlıklıkal” etiketiyle yapılan paylaşımlarda işaret diliyle alınması gereken önlemleri anlatan kullanıcılar da var. Ellerini nasıl yıkadıklarını gösterenler, sosyal mesafeyi nasıl koruduklarını komik videolarla kurgulayan fenomenler de ilgiyle takip ediliyor.

Ulusal farkındalık çalışmalarını Dünya Sağlık Örgütü ile yürüten TikTok, Kızılay tarafından hazırlanan Covid-19 bilgilendirme sayfasının da resmi destekçisi oldu. Ana sayfada herkesin gördüğü “Covid-19” butonu ile erişime açık olan bilgilendirme sayfasında içerikler paylaşılıyor.

Öte yandan, Türk Kızılay kendi TikTok hesabından uzman kadrosu tarafından hazırlanan psikososyal destek videolarını da yayınlıyor.

Bu paylaşımlarda ruh sağlığını güçlü tutmak için yapılması gerekenler, çocukların sağlıklı gelişimi için neler yapılması gerektiği, dikkat ve bellek etkinlikleri gibi içerikler takipçilerin beğenisine sunuluyor.

KAYNAK: https://www.ntv.com.tr/turkiye/kizilay-ve-tiktokun-corona-virus-isbirligi,hA83pfsl-kytAIGSWyyx3Q


Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle