Kolayca Maske Kodu Nasıl Alınır?

 Kolayca Maske Kodu Nasıl Alınır?
Okunuyor Kolayca Maske Kodu Nasıl Alınır?

Tüm Dünya‘ yı etkisi altına alan Covid-19 virüsü ülkemizi de zor zamanlardan geçiriyor. Devletimiz oldukça fazla tedbirlerle bu virüsü en kısa sürede yenmeyi hedefliyor. Devletin aldığı en büyük önlemlerden birisi de 65 ve 20 yaş arasına ücretsiz maske dağıtmak ancak ilk başlarda kargoyla dağıtım düşünülsede maalesef kargolar yetersiz kaldı ve birçok kişiye maske ulaşmadı. Bunun farkına varan yetkililer ek olarak kodla maske alma yöntemini getirdi ancak bu da yeteri kadar işe yaramadı yine birçok kişiye maske kodu ulaşamadı. Sağlık Bakanlığı geliştirmiş olduğu ” Hayat Eve Sığar ” adlı uygulamadan maske kodu alma imkanı sundu ve böylelikle kod alma sorunu çözüme kavuştu.

Uygulamadan Maske Kodumu Nasıl Alırım ?

Öncelikle maske kodunu almak için 65 ve 20 yaş arasında olmanız lazım aksi takdirde kod alamayacaksınız. Maske kodunu almayı sizlere adım adım anlatayım.

1-) Uygulamayı İndirin ve kaydınızı oluşturun.

2-) Uygulama girdiğinizde size ilk olarak nasıl hissediyorsunuz diye soru yöneltilecek bu soruyu kendinize göre cevaplayın.


3-) Daha sonra alttan hesabıma basın. ( Bu dediğim tekrardan Sağlık Durumuna girmek için.)
4-) Tekrar alttan ” Sağlık Durumu” yazan yere basın.


5-) Açılan ekrandan ” Maske Talep Et ” yazan yere tıklayın ve kodunuzu alın.

Bu Kodla Maskeyi Nasıl Temin Ederim ?

Aldığınız kodu kesinlikle bir yere kaydetmeyi unutmayın kodu kaybederseniz maske alamazsınız. Kodla maske almak için size en yakın olan eczaneye gidin ve kodla maske almak istediğinizi söyleyin böylelikle kişi başı haftalık 5 adet maske alabilirsiniz.

https://www.hurriyet.com.tr/galeri-hayat-eve-sigar-uygulamasindan-maske-kodu-nasil-alinir-ucretsiz-maske-kod-alma-ekrani-41509001
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ucretsiz-maskede-yeni-gelisme-kod-uygulamadan-alinabilecek-5790939/

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle