Maserati Yeni MC20’nin Motor Özellikleri Belli Oldu

 Maserati Yeni MC20’nin Motor Özellikleri Belli Oldu
Okunuyor Maserati Yeni MC20’nin Motor Özellikleri Belli Oldu

Maserati nin koronavirüs nedeniyle çıkış tarihi ertelenen yeni aracı MC20’nin motor bilgileri açıklandı. Satışa eylül ayında sunulması beklenen MC20, ilk başta Alfa Romeo 4C’ye benzese de daha farklı bir izlenim gözleniliyor.

Maserati, Ferrari Enzo temelli ikonik süper spor otomobili MC12’nin halefi MC20‘yi Modena sokaklarında test ederken objektiflere takıldı. Tasarım konusunda İtalyan markayı yargılamayın zira bu prototip, Mayıs ayında tanıtılacak araçla uzaktan yakından alakalı değil.

Steroit kullanmış bir Alfa Romeo 4C gibi görünen MC20, özellikle stoplarıyla biraz da Chevrolet Corvette C6‘yı andırıyor. Muhtemelen Maserati mühendisleri yeni MC20‘de kullanılacak motoru test etmek adına Frankenstein 4C ile test yapıyor. Tamamen Maserati‘nin geliştirdiği bir ürün olan MC20‘nin motor sesi, düşük hızlı trafikte hiç de kötü değil.2020 yılı ve Maserati Corse adlı yarış departmanından ismini alan MC20, Maserati‘de yeni dönemi temsil edecek.

Maserati MC20 hibrit olması bekleniliyor.

Etrafta dolaşan haberlere göre ilk MC20‘ler hibrit olacak ve motorun yeri bu araçlarda değişmeyecek. Bu özellikler, daha sonra çıkacak olan yüksek performanslı Trofeo modellerinde aynı şekilde kalabilir. Maserati, aracın bir de elektrikli versiyonunu sunsa da bunun birkaç yıl alabileceği düşünülüyor.

Fiyatı hakkında bir tahminde bulunmak zor ancak aracın 150 ila 160 bin dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

KAYNAK: https://tr.motor1.com/news/401314/maserati-mc20-casus-foto/

Yorum Yap