Maske Kullanırken İphonelar’da ki Face ID Kilidi Nasıl Açılır

 Maske Kullanırken İphonelar’da ki Face ID Kilidi Nasıl Açılır
Okunuyor Maske Kullanırken İphonelar’da ki Face ID Kilidi Nasıl Açılır

Koranavirusten dolayı hepimiz maske kullanma gereği duyuyoruz.Peki maske kullanırken Iphonelarda ki bu Face ID kilitlerini nasıl açıcaz.Elbette bunun bir yolunu bulmuş araştırmacılar.Bu yol şuanda tüm akıllı telefonlarda geçerli olsada Araştırmacılar Iphonelarda ki için çok kolay bir yöntem buldu, şimdi gelin o yola bakalım.

Maskeliyken Face ID Kilidini Nasıl Açılır ?

Araştırmacılar tarafından geliştirilen bir yönteme göre Iphonenin sizi maske takarken tanıması için maskeyi ortan ikiye doğru katlayıp her iki askısını bir kulağınıza taktıktan sonra Iphonedan “Face ID’yi Sıfırla” seçeniğini seçmelisiniz.

Bu durumda Face ID’nin yüzünüzü tamamen tanımadığını düşünebilirsiniz fakat geliştirilen yönteme göre Face ID yüzünüzü belli bir açıdan tanıyacağı için yüzünüzün açık kısmını tarayana kadar kafanızı iyi ayarlamanız gerekmektedir, ardından bunu yüzünüzün diğer yarısınıda tanıtmak için yapın.

Yüzünüzün her iki kısmınıda tarattıktan sonra maskeyi çıkartıp telefonun kilidini açmayı deneyin daha sonra maskeyi tekrar takın ve kilidin açılıp açılmadığını görün.

Araştırmacılara göre Iphone 11 de bile yüksek başarı oranına sahip olsada, bazen bu yönteminde çalışmıyacağını belirtti.Bu yöntemin çalışmasına bağlı olan etkenin “maske tipi” olduğu belirtildi.

Kaynak:https://tr.oltnews.com/maskeli-face-id-ile-iphoneunuzun-kilidini-acma

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
Giriş Yap
Yazı Ekle