Meizu’ nun Yeni Göz Bebeği

 Meizu’ nun Yeni Göz Bebeği
Okunuyor Meizu’ nun Yeni Göz Bebeği

Çinli telefon üreticileri büyük bir hızla telefon sektöründe yerlerini almaya başladı. Huawei önderliğinde gelişen Çinli telefon markaları rakiplerinin aksine uygun fiyata ve performans odaklı telefonları kullanıcılarına ulaştırıyor. Meizu ‘ da bu anlayışı devam ettirerek fiyat/performans ürünlerini kullanıcılarına buluşturuyor. 5G özelliğine sahip Meizu‘ nun yeni amiral gemisi olan modeli olan Meizu 17‘ yi kullanıcılara sundu.

İçindekiler

Meizu 17 Özellikleri

Ekran

Amoled ekran teknolojisini kullanan Meizu bu modelinde 6.6 inç boyutunda %92.2 ekran gövde oranına sahip. Bu ekran 390 ppi yoğunluğunda 2340 x 1080p çözünürlüğe sahip. Ekran özellikleri bakımından ppi yoğunluğu segmenti olan telefonlardan az olsa da özellikle batarya süresini uzatmada büyük rol oynayacak. Ekranın 90 hz olması da ekranın çok daha fazla akıcı gözükmesini sağlıyor. Diğer ekran özelliklerini aşağıda sıralayalım.

Performans

Meizu bu modelde işlemci olarak Snapdragon 865 kullanıyor şuan ki en iyi işlemci modellerinden birisini kullanması performans konusundaki artısını belli ediyor. LPDDR4x standartlı 8 GB ram kullanması da performansını rakiplerine göre öne çıkarıyor. Depolama kısmında 128 ve 256 GB seçeneklerini kullanıcılara sunuyor ancak hafıza kartı slotu bulunmaması eksi özelliklerinden. Diğer performans özelliklerini aşağıda paylaşalım.

Kamera

Dörtlü yatay kamera dizilimi kullanılan telefonda ana kamera 64 mp değerinde kamera özellikleri dolu dolu olan Meizu 17 kullanıcıları memnun edeceği kesin. Diğer kamera özelliklerini aşağıda sıralayalım.

Batarya

4500 mah gücünde batarya kullanan Meizu 17 kullanıcıları batarya tarafında üzmeyecek gibi duruyor. 30w süper hızlı kablolu şarj teknolojisi kullanan Meizu 17 maalesef kablosuz şarj desteği bulundurmuyor. Süper hızlı kablolu şarj ile yarım saatte bataryanın %56‘ sı dolabiliyor. Diğer batarya özelliklerini aşağıda paylaşalım.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/meizu-17.html
https://www.donanimhaber.com/meizu-17-ve-meizu-17-pro-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati--121575

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle