• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Minecraft’ın 200 Milyondan Fazla Satışı Yapıldı; Mojang Yeniden Markalaştı Ve Yeni Projeleri Duyurdu

Minecraft’ın 200 Milyondan Fazla Satışı Yapıldı; Mojang Yeniden Markalaştı Ve Yeni Projeleri Duyurdu

 Minecraft’ın 200 Milyondan Fazla Satışı Yapıldı; Mojang Yeniden Markalaştı Ve Yeni Projeleri Duyurdu
Okunuyor Minecraft’ın 200 Milyondan Fazla Satışı Yapıldı; Mojang Yeniden Markalaştı Ve Yeni Projeleri Duyurdu

Minecraft çoğumuzun sevdiği oyunlardan birisi. Hayatta kalma oyunlarının önde gelenlerinden sayabileceğimiz Minecraft bildiğiniz üzere dünya üzerinde çok popüler.

Microsoft, 2014 yılında haklarını satın aldığı Minecraft’ın gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Microsoft, Mojang AB’yi 2,5 milyar dolara satın aldı ve ışın izlemeyi, DLSS’yi destekleyen “RTX ile Minecraft” ile birlikte Minecraft: Education Edition ve Minecraft Earth’ü piyasaya sürdü.


Microsoft’a göre, Minecraft şu anda 200 milyondan fazla satıldı. Ayrıca, toplam 126 milyon oyuncunun ayda en az bir kez Minecraft oynadığı söyleniyor. Minecraft Dungeons da bugün satışa çıkarıldı, ücretsiz Nether güncellemesi bu yaz teslim edilecek.

Minecraft-Yeni-Logo
Yeni Minecraft Logosu

Dahası da var: Mojang AB Mojang Studios olarak değiştirildi. Şirket yeni logosunu kullanmaya başladı ve yeni projelerini de duyurmaya başladı. Yeni Projelerin arasında bir canlı gösteri ve yeni bir film de bulunuyor.

Mojang ve Microsoft’un Minecraft’la henüz işi bittiğine dair bir şey söyleyemeyiz. 19.99 ABD doları (şuanda 136,13 Türk Lirası değerinde) karşılığında Minecraft’ı birden fazla platform için satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle