SAMSUNG 6G TEKNOLOJİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

 SAMSUNG 6G TEKNOLOJİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
Okunuyor SAMSUNG 6G TEKNOLOJİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Samsung, henüz 5G yaygınlaşmadan 6G bağlantı teknolojisinin tanıtımını yaptı. Samsung’un 6G teknolojisi ile ilgili yayımladığı belge ve 6G teknolojosinin kullanıma geçeceği yıl dikkat çekti.

samsung 6G teknolojisi

6G TEKNOLOJİSİ NE ZAMAN AKTİF OLACAK?

Samsung 6G teknolojisinin kullanıma gireceği tarihi açıkladı. Konuyla ilgili çalışmalarına 2021 yılında start vereceğini duyuran dev şirket, 6G teknolojisinin 2028 yılında ticarileştirilip, 2030 yılında tüm kullanıcıların hizmetine sunulacağını açıkladı. Yani çok büyük bir ihtimalle Türkiye, 5G teknolojisini yaygın olarak kullanmaya başladığında 6G teknolojisi ile tanışmış olacağız.

6G TEKNOLOJİSİNDEN NE BEKLEMELİYİZ?

Samsung’un yayınladığı belgelerde yer alan verilere göre; 6G bağlantı teknolojisi, 1.000 Gbps pik veri indirme hızına ulaşma imkanına sahip. Tüm bunlara ek olarak Samsung 6G teknolojisi; 1 Gbps veri indirme hızını standart olarak kullanmak mümkün hale gelecek. Samsung tarafından belirtildiğine göre; 6G, 10 milisaniyeden daha düşük seviyelerde gecikme ile rekor hıza kavuşacak. Böylece kullanıcıların çok daha fazla kazanç sağlayabileceği söyleniyor.

6G teknolojisinin 5G teknolojisinden 50 kat daha hızlı bir veri aktarım imkanı sunacağı ifade ediliyor. Aynı şekilde 6G bağlantı teknolojileri sayesinde elde edilebilecek bağlantı hızının 11 Gbps’ye kadar çıkabileceği ifade ediliyor..

Umarım yazımız faydalı olmuştur. Diğer güncel haberler için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle