Şekil Değiştirebilen Robot

 Şekil Değiştirebilen Robot
Okunuyor Şekil Değiştirebilen Robot

Stanford Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından üretilen ‘ROBOT’

Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, yumuşak robot projesi kapsamında yeni bir balon robot geliştirdi. Şişirilebilir tüplere monte edilen eklemler sayesinde her şekle girebilen balon robot,alışıldığın dışında bir robot tasarımıyla karşımıza çıkıyor.

Projede çalışan araştırmacı olan Zack Michael Hammond, ”Robotu yapmaya başladığınızda ilk başta uzun bir balonla başlıyorsunuz ve daha sonra balonu kıvırarak robotun eklemlerini oluşturuyorsunuz. Bu sayede istediğiniz yerde eklem oluşturarak istediğiniz şekli verebiliyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Stanford Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından üretilen, her şekle giren balon robot örneği

HER ŞEKLE GİREBİLİYOR

Araştırmacılar, balonları bükerek ve eklem yerlerine hareket cihazları ekleyerek istenilen her şekilde robotlar oluşturabiliyor. Bu da farklı görevler için robotların hızlıca üretilebileceği anlamına gelmektedir.

Projenin başka bir araştırmacısı Nathan Scot Usevitch, geliştirdikleri robotları uzay görevleri için kullanmak istediklerini söyledi.

https://videonuz.ensonhaber.com/izle/sekil-degistirebilen-balon-robot#snepl

KAYNAK: https://videonuz.ensonhaber.com/izle/sekil-degistirebilen-balon-robot#snepl https://www.google.com/search?q=%C5%9Eekil+de%C4%9Fi%C5%9Ftirebilen+ve+balon+gibi+%C5%9Fi%C5%9Firilebilen+robot&hl=tr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiy19i_2LjoAhXO_qQKHVQUAnAQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1366&bih=635#imgrc=Kc-KWA93kXU8lM

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle