• Ana Sayfa
  • Film
  • 2020 Filmleri – 2020’de Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Filmler

2020 Filmleri – 2020’de Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Filmler

 2020 Filmleri – 2020’de Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Filmler
Okunuyor 2020 Filmleri – 2020’de Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Filmler

İçindekiler

12. The Old Guard (2020) IMDb: 6.7

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

2020 filmleri listesinde ülkemizde en çok izlenen Netflix filmlerinden bir tanesi olan The Old Guard, uzun yıllardır paralı asker olarak görev yapan ve en önemli özellikleri ölümsüzlük olan bir grup savaşçının yaşadıklarını izleyiciyle buluşturuyor. Başrolünde dünya ünlü yıldız Charlize Threon’nun yer aldığı yapım, son yılların aksiyon türünde en etkileyici filmlerinden. Filmin konusuna kısaca değinecek olursak, son görevlerinde başarısız olan ve herkesten gizledikleri özellikleri ortaya çıkan ölümsüzler, bir gün kendileri gibi yeni birisinin olduğunu öğrenirler. Bir yandan yeni ölümsüzü kendi saflarına katmaya çalışırken, diğer yandan da düşmanları ile mücadele etmek zorundadır.

11. 21 Bridges (2020) IMDb: 6.6

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Marvel ’in Black Panther filmiyle ismini duyuran ve bir çok kişinin hafızasında yer edinen Chadwick Boseman’ın baş rolünde yer aldığı 21 Bridges… Netflix filmleri listesinde mutlaka izlenmesi gereken filmde, çok küçük yaşta, polis olan babasını kaybeden ve onun yolunda ilerleyen Davis, NYPD içerisinde gözden düşmüş bir dedektiftir. Uyuşturucu soygunu sırasında katiller 8 polisin ölmesine neden olur ve olayın araştırması Davis’e bırakılır. Davis, olayın iç yüzünü öğrenmeye başladığında büyük bir şoka uğrayacaktır.

10. Bad Education (2020) IMDb: 7.2

Tür: Biyografi, Suç, Komedi, Dram

Başrollerinde Hugh Jackman, Ray Romano, Walker White ve Allison Janney’in yer aldığı Bad Education, Long Island’da görevi müfettişlik olan Frank Tassone ve onun müfettiş asistanı Pam Gluckin yaşadıklarını odak noktasına alıyor. Bu iki başarılı isim  Roslyn Okulu’na, tarihi boyunca kazanmadığı bir prestij kazandırır. Frank, tabiri caizse jilet gibi giyinen, titiz ve temiz bir adamdır. Adeta etrafına güven aşılar. Ancak günün birinde cesur bir gazeteci Frank’in hayatında derinlere bakmak ister.Peki, gerçekten de her şey dört dörtlük müdür?

9. Extractiaon (2020) IMDb: 7.0

Tür: Aksiyon

2020’nin en dikkat çeken yapımları arasında yer alan ve aksiyon filmleri sevenlerin soluksuz izleyeceği bir yapım olan Extraction, 2020 filmleri arasında izleyenlerini bekliyor. Netflix’e ait Extraction filmi, hayatta kaybedecek bir şeyi kalmayan korkusuz ve cesur bir paralı asker Tyler Rake hayatına odaklanır. Kendisine, oldukça zor bir kurtarma görevi işi gelir. Hindistan’da geçen filmde büyük bir suç baronu hapistedir ve oğlu düşmanları tarafından kaçırılmıştır. Çocuğu kurtarmak için Tyler elinden gelenin fazlasını yapmak zorunda kalacaktır.

8. A Quiet Place Part II (2020) IMDb: 7.0

Tür: Korku, Gerilim

2018 yılında izleyiciyle buluşan Sessiz Bir Yer filminin 2020 yılında vizyona giren ikinci serisi… Filmin başrollerinde Emily Blunt, Cillian Murphy, Noah Jupe ve Millicent Simmonds yer alıyor. İlk filmde, hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen ve hiçbir şekilde konuşmayan aile saldırılardan kurtulmuştur. Serinin ikinci filminde ise hayatta kalmayı başaran kişilerin yeni yaşamları ele alınmaktadır.

7. The Way Back (2020) IMDb: 7.1

Tür: Dram, Spor

2020 filmleri arasında sinema severlerin uzun zamandır beklediği ve başrolünde Ben Affleck’in yer aldığı The Way Back, aile vakfını ve eşini kaybetmiş bunalım içerisinde bağımlılıkla mücadele eden eski bir basketbol yıldızının hayatına odaklanmaktadır. Eski basketbol yıldızı Jack, farklı ırklardan olan lise basketbol takımına isteksiz bir şekilde koçluk yaparken, çocukların mücadelesi sayesinde kendi ruhunu da geri kazanmaya çalışacaktır. Tabi bu sırada büyük kayıplarla zaman zaman karşı karşıya kalacak ve eski bağımlılığına tekrardan yenilmemek için büyük bir mücadele vermek zorundadır.

6. The Invisible Man (2020) IMDb: 7.3

Tür: Korku, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim

2020’de vizyona giren en iyi filmler listesinde gerçekten sizleri etkileyecek harika bir yapımla buluşturuyoruz. The Invisible Man filminde, kontrolcü bir erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia, canına tak ettiği bir gece evden kaçar ve kendisi için tehlike gördüğü şeyden uzaklaşmaya çalışır. Yardım için kardeşi, kardeşinin yakın arkadaşı ve onun kızından yardım ister. Ancak ortada gelişen bir durum vardır ve Cecilia’nın erkek arkadaşının intihar ettiği ve servetinin büyük kısmını Cecilia’ya bıraktığı ortaya çıkar. Cecilia bunun bir tuzak olduğunu düşünür ve hayatının tehdit altına olduğunu, görünmez birisinin hayatına kast etmek için çabaladığı kanısına varır. Gizem ve gerilim dolu harika bir film olan The Invisible Man’i 2020 filmleri listesinize mutlaka almanızı öneririz.

5. Bad Boys for Life (2020) IMDb: 7.2

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Suç, Gerilim

Aksiyon ve komedi dolu harika bir filme hazır mısınız? Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens ve Alexander Ludwig gibi isimlerin yer aldığı Bad Boys for Life filminde uyuşturucu satıcılarına karşı sert bir mücadeleye giren iki polisin yaşadıkları aktarılmaktadır. Mike Lowery ve Marcus Burnnet adında iki polis uyuşturucu baronu olarak bilinen Armando Armas’ın takibindedir. Bu iş sandıkları kadar kolay olmayacaktır çünkü Armonda Armas soğuk kanlı bir katildir. Maceranın, aksiyonun ve tadında bir komedinin yer aldığı Bad Boys for life, evde vakit geçirmek istediğiniz dönemde harika bir tercih olacaktır.

4. Onward (2020) IMDb: 7.6

Tür: Animasyon, Macera, Aile, Komedi

2020 filmleri listesinde animasyon filmleri isteyen okurlarımız için gerçekten harika bir yapım. IMDb sitesinde oldukça yüksek bir plan olan Onward, babalarını çok küçük yaşlarda kaybetmiş iki kardeşin hayatına izleyici ortak ediyor. İki kardeş, babaları ile son bir gün geçirme fırsatını olduğunu öğrenir. Bunu sağlayacak şey bir büyüdür. Kardeşler bu büyüye sahip olmak için maceradan maceraya atılacaktır. 2020’nin en iyi animasyon filmleri listesinde de yer alan Onward isimli bu yapımı ailenizle izleyebileceğiniz film önerileri listenize ekleyebilirsiniz.

http://www.webodasi.com

3. The Call of the Wild (2020) IMDb: 6.9

Tür: Macera, Dram, Aile

Oyuncu kadrosunda Karen Gillan, Harrison Ford ve Cara Gee gibi isimleri yer aldığı The Call of the Wild, dram yüklü harika bir film. 2020 en iyi filmleri listemizde izledikten sonra kesinlikle pişman olmayacağınız yapımlardan. Filmde, mutlu hayatı tepetaklak olan koca yürekli köpek Buck’ın hikâyesini izliyoruz. Posta dağıtım köpeği olan Buck, ilk önce çaylak sonrasında ise lider konumuna kadar yükselmiştir. Buck’ın artık tek bir amacı vardır. Bu dünyadaki yeri… Artık, kendisinin efendisi olmak için bir maceraya çıkacaktır.

2. Sonic the Hedgehog (6 Mart 2020)

Tür: Aksiyon, Macera, Aile

Çocukluğumuzun en çok sevilen karakteri Sonic’in 2020 filmleri listesinde merakla beklenen bir yapım. Sonic, peşine düşen görevlilerden bir anca önce kurtulup, şeytani doktorun elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışır. İnsan biçimindeki Sonic hükumetinde gündemindedir. Devlet kademesinde herkes Sonic’i aramaya başlar. Bu zorlu koşullarda hedefini mutlak yerine getirmesi gerekmektedir. Oyuncu ve seslendirme kadrosunda; Jim Carrey, James Marsden, Neal McDonough, Ben Schwartz gibi önemli isimler yer almaktadır.

1. Birds of Prey (7 Şubat 2020)

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

2020 filmleri listesinde yer verdiğimiz Birds of Prey, başrollerinde Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead ve Ewan McGregor’un yer aldığı aksiyon, macera ve Suç türünde bir yapım. Türkçe’ye çevrilirken Yırtıcı Kuşlar ismiyle çevrilen yapımda, mafya babası tarafından kaçırılan genç bir kızın kurtarılmasını anlatılmaktadır. Batman’ın şehri Gotham’da yaşanan hikayede, kanun savaşçısı Helena Bertinelli ve suçla savaşan bir aileden gelen yakın dövüş ustası Dinah Laurel güçlerini birleştirip kaçırılan kızı kurtarmaya çalışacaktır.

Dilerseniz Diğer Film Kategori Sayfalarımıza Göz Atabilirsiniz..

Görüşmek Üzere Hoşçakalın Webodasıyla Kalın…

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle