• Ana Sayfa
  • Haber
  • Diamond Princess Gemisinde Karantinaya Alınan Yolculara 2 Bin İphone Dağıtıldı

Diamond Princess Gemisinde Karantinaya Alınan Yolculara 2 Bin İphone Dağıtıldı

 Diamond Princess Gemisinde Karantinaya Alınan Yolculara 2 Bin İphone Dağıtıldı
Okunuyor Diamond Princess Gemisinde Karantinaya Alınan Yolculara 2 Bin İphone Dağıtıldı
Japonya’da karantinaya alınan Diamond Princess Gemisi

Geçtiğimiz günlerde Japonya’da 3 bin 700 civarı kişinin bulunduğu Diamond Princess gemisinde toplamda 218 kişide covid-19 salgını tespit edilmişti. Bunun üzerine Diamond Princess gemisi karantinaya alınmıştı.

İçindekiler

Diamond Princess 4 Şubat’ta Karantinaya Alındı

Tokyo Yakınındaki yokohama Limanına Yanaşan Gemide, daha öncesinde seyahat eden bir hong kong’lu yolcuda covid-19 salgınına rastlanılmasının ardından gemi 4 şubat’ta karantinaya alınmıştı.

Karantinanın ardından Japon yetkililer yolculara yaklaşık 2 bin tane iphone 6s dağıttı. Telefonların dağıtılmasının sebebi ise, bu telefonların doktorlarla yolcular arasında iletişim sağlayan bir uygulama barındırması. Yolcular bu telefonlar sayesinde doktorlarla iletişime geçebilecek.

Peki Neden İphone?

Söylentilere göre ilk başta maliyeti az olduğu için android telefonlar seçilmiş, ama uygulamanın kullanımında bazı aksaklıklar oluşturulabileceği sebebiyle bundan vazgeçilmiş ve bu nedenle İphone dağıtılması kararlaştırılmış.

80 Yaş Üstü Yolcular Erkenden Çıkartılıyor

Alınan kararlar doğrultusunda gemide bulunan 80 yaş ve üstü yolcuların, tıbbi sorunları olan ve penceresiz odalarda kalan yolcuların yapılan testlerde sonuçlarının negatif çıkması durumunda gemiden ayrılmalarına izin verilmeye başlandı. Şu ana kadar 11 kişi gemiden ayrıldı ve devlet gözetimindeki bir tesise yerleştirildi. Gemiden ayrılan kişiler 19 şubata kadar bu tesislerde kalacak.

Yorum Yap