• Ana Sayfa
  • Haber
  • Huawei Marka Telefonlarda Google’a Alternatif Oluşturulana Kadar Yaklaşık 70 Uygulama Önyüklü Olacak

Huawei Marka Telefonlarda Google’a Alternatif Oluşturulana Kadar Yaklaşık 70 Uygulama Önyüklü Olacak

 Huawei Marka Telefonlarda Google’a Alternatif Oluşturulana Kadar Yaklaşık 70 Uygulama Önyüklü Olacak
Okunuyor Huawei Marka Telefonlarda Google’a Alternatif Oluşturulana Kadar Yaklaşık 70 Uygulama Önyüklü Olacak

Bilindiği üzere 2019 yılının mayıs ayında ABD Huawei’ye Çin hükümeti için casusluk yaptığı gerekçesiyle belirli yaptırımlar uyguladı. Huawei’nin ABD’li şirketlerle iş yapması yasaklandı. Bu yasak Huawei’ye özellikle telefonlar açısından zarar verdi. Çünkü söz konusu yasak gereği bir ABD şirketi olan Google ile artık beraber iş yürütemeyecek hâle geldi. Bu durum sonucunda yeni Huawei telefonlar Android sistemini kullanabiliyor ama Google’a ait hiçbir uygulamadan faydalanamıyor.

Huawei, Huawel Mobil Servisleri İle Açığını Kapatmaya Çalışıyor

Huawei, Google’ın eksikliğini gidermek amacıyla kendine ait olan Huawei mobil Servisleri isimli bir platform geliştirdi. Bu platform Google’a alternatif bir platform ve Huawei kullanıcılarının söz konusu yasaklamalardan muzdarip olmaması için geliştirildi. Huawei’nin bu platformu müşterilerinin kullanımına yakın zamanda açması planlanıyor.


Elde edilen verilere göre Huawei’nin bundan sonra çıkartacağı telefonlarda 70’e yakın uygulama önyüklü bulunacak. Bu uygulamalara çoğunlukla Google Play’de bulunan bilindik uygulamalar olacak ve ülke çapında yüklü uygulamalar değişiklik gösterebilecek. Bu uygulama sayesinde Huawei başka ülkelerdeki bağımsız uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını da telefonlarında önyüklü bulundurabilecek.

Bu geçici çözüm sayesinde Huawei kullanıcıları popüler uygulamalara erişim sağlayabilecek. Mart ayında piyasaya sürüleceği söylenen Huawei p40 serisi de Söz konusu uygulama ve Huawei’nin kendine ait olan Huawei Mobil Servisleri ile donatılacağı gözüküyor.

Yorum Yap