Google’ ın Arama Sonuçları Artık YouTube de Gösterilecek

 Google’ ın Arama Sonuçları Artık YouTube de Gösterilecek
Okunuyor Google’ ın Arama Sonuçları Artık YouTube de Gösterilecek

Bir Reddit kullanıcısının iddiasına göre YouTube’ nın, artık arama motorlarında aranan bir terimle ilgili Google sonuçlarını da göstermeye başlayacağını söylüyor.

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, yakın zamanda YouTube yeni ve önemli bir özelliği getirmeyi planlıyor.Bir kullanıcının paylaştığı ekran görüntüsüne göre bu özelliğin geleceğini kanıtlar nitelikte diyebiliriz.

Normal şartlarda YouTube’ de arama yaptığınız zaman sadece YouTube içindeki videolar karşınıza çıkıyor ama bu yeni özellikle birlikte videoların altında Google arama sonuçları ilede karşılaşcaksınız.

Peki Bu Arama Sonuçlarının Çıkmasının Kullanıcılara Ne Faydası Olucak ?

Bazenleri kullanıcılar YouTube’ da her konu ile ilgili bir video bulamayabiliyor bu özellik sayesinde artık YouTube’ de yüklü olmayan videolar, diğer sitelerde bulunduğu için video çeşitliliği artmış olucak.Bu durumda böyle bir özelliğin bulunması kullanıcılar için baya faydalı bir özellik olucağını gösteriyor.

Henüz bu özellikle ilgili ne YouTube’ dan nede Google’ dan bir açıklama gelmiş değil ama YouTube Google ile aynı çatıda bulunduğu için böyle bir özelliğin gelmesi muhtemel durumda ve bu özellik şuan için sadece bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldığı için tam bir kanıtlanabilir bi yönü de bulunmuyor.Gelişmeler oldukça sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Umarım yazımız faydalı olmuştur. Diğer teknoloji bloglarımız için tıklayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Yorum Yap