İnsanlara yapılan COVID-19 aşı testleri başarılı oluyor!

 İnsanlara yapılan COVID-19 aşı testleri başarılı oluyor!
Okunuyor İnsanlara yapılan COVID-19 aşı testleri başarılı oluyor!

Hala COVID-19 için umutlarımız bitmedi. Tüm ülkeler bu virüsle elinden geldiğince başa çıkmaya çalışıyor. İnsanlar artık normal hayatlarına kavuşmak istiyor. En ufak güzel bir gelişme tüm dünyayı gülümsetiyor.

Geçtiğimiz günlerde 10 milyon vakayı geçmiş bulunmakta olan COVID-19 eğer net bir müdahelede bulunulmaz ise hızla yayılmaya devam edecek gibi gözüküyor. Aşı bu problem için net bir çözüm olacak ve insanlar eski hayatlarına tekrar kavuşacaklar!

Ülkemiz dahil olmak üzere çoğu ülke kendi aşılarını geliştirmek için uğraşıyor. Bununla birlikte Çin’den önemli bir haber geldi. Çin’de koronavirüs’e karşı aşı araştırmaları yapan ve geliştiren “China National Biotec Group Company” şirketi geçtiğimiz günlerde yaptıkları aşıyı test etmiş. Üretilen aşı insan testinden başarıyla geçmiş!

CNBG şirketi üretilmiş olan iki farklı aşı adayının olumlu sonuç verdiğini açıkladı. Aşılar sayesinde toplamda 1120 sağlıklı insanın güvenli bir şekilde COVID-19 antikoru ürettiği tespit edildi. Çalışmalar Pekin biriminde ve Wuhan biriminde yapıldı.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle