Okul Tatili Uzatılacak mı ?

 Okul Tatili Uzatılacak mı ?
Okunuyor Okul Tatili Uzatılacak mı ?

Corona virüsünün Türkiye ‘ ye sıçraması ile her geçen gün vaka ve ölüm sayısının arttığı bundan mütevellit okulların 2 hafta tatil edilmesiyle birlikte öğrencilerin kafasında ” bir hafta veya birkaç hafta daha tatil olur mu sorusu ? ” oluştu .

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Başkan Erdoğan ‘ ın bir kaç saat önce yaptıkları konuşmada okul tatilinin uzatılması ile ilgili görüşüldü . Bu konuşma arasında şöyle bir diyalog geçti :

“OKULLARIN TATİLİNİ UZATMAK İSTİYORUZ”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : Okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda Bilim Kurulu ‘ yla konuşup tatili uzatmak isteriz ama sizin talimatınız ne olur ?

Başkan Erdoğan : Bilim Kurulu ‘ nun tavsiyesini ben oldukça önemsiyorum . Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama bilim kurulu ne diyorsa ona uyalım. Onların tavsiyesi istikametinde gitmekte fayda var çünkü : İşin ehli onlar .

23 Mart Pazartesi Tarihinde Ne Olmuştu ?

23 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilen Corona Virüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘ ya yöneltilen ” okul tatili uzatılacak mı ? ” sorusuna 25 Mart Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ‘ un da katılacağı toplantıda bu sorunun cevabının verileceği açıklamasını yaptı .

Kaynak

1-) https://www.haberler.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-okullarin-13047667-haberi/

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle