Aranan Küçük Geliştirici Olabilirsin.

 Aranan Küçük Geliştirici Olabilirsin.
Okunuyor Aranan Küçük Geliştirici Olabilirsin.
geliştirici

Şirketlerin kiralamak istediği küçük geliştirici olun.

İçindekiler

Önsöz 🔰

Ben kimim ve neden beni dinliyorum?

Kendi kendini yetiştirmiş bir web geliştiricisi olarak, işgücüne giriş engellerini aşmak için mücadele ettim. Ben her zaman iyi akademi, profesör onayı, ileri sınıflar için teklifler ve burs teklifleri sonuçlandı yapmıştı. Saflıkla işgücünün de aynı şekilde iyi bir şekilde bakacağına inandım: tek yapmam gereken yaptığım işte iyi olmaktı ve işler bana gelecekti. Eğer bir mülakatı bir testi geçebileceğim şekilde geçebilirsem, ansiklopedik programlama bilgim iş bulmayı kolaylaştırırdı.

Durum böyle değildi. Sadece iş teklifleri benim posta kutusuna sel gelmedi, ama nadiren ben doğrudan şirketlere ulaştı bir uygulamaya bir yanıt alabilirsiniz. Sorun neydi? İyi bir müteahhitim. Gerçek dünya sorunlarını çözebilirim. Uygulamalar oluşturmuştum ve müşteri taleplerini karşılamıştım. Her nasılsa, kurumsal bir ortam ayarı için tamamen hazırlıksızdım.

Yeteneklerimden şüphe ettim. Egom ezildi. Zeki olduğumu sanıyordum; Projelerimin zarfı ittiğini sanıyordum; ama işverenler aynı fikirde değil gibiydi. Beni sık sık görüşmeye değer olarak bile görmüyorlardı. Aldığım en yaygın geribildirim bir derece gerekli olduğunu. Gelir elde eden uygulamaları icat etmiş olmam önemli değildi. Ben vazgeçti ve her zaman olmuştu benim en sevdiğim eğlence olarak web geliştirme bırakarak, diğer tutkular takip etti.

Yıllar sonra, akranlarımın teşvikinden sonra tekrar web geliştirmeyi sürdürmeye karar verdim. Hala bu konuda tutkuluydum. Bu işte iyiydim. Bu beni mutlu etti. İşgücüne yeniden girmeye çalıştım, geçmiş tecrübelerime dayanarak bunun kolay olmayacağını biliyordum. Eskisinden çok daha fazla iş arama eylemini ciddiye aldım. Fark mı? Alçakgönüllülük. Ne bilmiyorum bilmeli, ve ben web geliştirme kariyer leri hakkında bilmiyordum bir şey olduğunu biliyordum ve nasıl bir hobi olarak web geliştirme farklı.

Ben bir özgeçmiş ve portföy oluşturmak için nasıl araştırma çok zaman geçirdim, görüşme süreci, ve geliştirici kariyeryumuşak becerileri. Özgeçmiş ve portföy eleştirisi aradım. Rezervasyon yapabildiğim kadar pratik görüşme yaptım. Her fırsatta iletişimkurum. Ben hala bu gün bu konuları araştırma. Ben bu konularda benim cehalet bu kadar uzun süre beni geri tuttu gibi, onlara güçlü bir ilgi almak. Ben diğer geliştiriciler de bu sorunlarla yüzleşmeye hazır olmak tutkulu, özellikle de kendi kendine öğretilenler, çünkü genellikle akademi de göz ardı edilir ve ancak online var.

Kurumsal bir ortama girdiğimden beri, mülakat eğitimine dahil oldum, mülakat panellerine oturdum ve mümkün olduğunca çok çalışan geri bildirimi topladım. Reddit iş parçacığıdoğrudan LinkedIn mesajları için – Ben onu arar rastlamak herkese öğrendim ne uyguladık. Bu, yetenekli ve kendi kendini motive eden geliştiricilerin hak ettikleri başarıyı elde etme leri umuduyla bu bilgiyi halka açık bir şekilde belgeleme ve paylaşma girişimimdir.

Eğitim 👨 🎓👩 🎓

http://www.webodasi.com

Eğer talep bir genç geliştirici olabilir önce, öncelikle bir genç geliştiriciolmak gerekir. Bu makale, bir eğitime eşdeğer değildir. Bu makale, resmi veya kendi kendine güdümlü olsun, bir eğitim için ek olması içindir.

Gayle Laakmann McDowell tarafından Kodlama Röportaj Cracking ben şiddetle tavsiye başka bir güçlü eğitim ekidir. Bu şirketler tarafından gerekli yumuşak becerileri birçok kapsar ve zor becerileri bilmenizi sağlar. Bunu zaman ve tekrar tekrar online tavsiye göreceksiniz, ve kolayca 30 $ yatırım değer.

Ben en azından veri yapıları ve algoritmalar bu kitapta tartışılan okumak için herkes teşvik. Sorunları zaten çözebilir, veri yapılarını uygulayabilir veya algoritmayı oluşturabilirsiniz, sonra bir sonrakine gidin. Kendinizi uygulama ayrıntıları hakkında biraz puslu hissediyorsanız, ben şiddetle kendiniz yazmanızı öneririz. Bu portföyünüzü ekler ve zihninizdeki bilgi sağlamlaştırmaya yardımcı olur. Öğretim yoluyla öğrenme ben sık sık tavsiye bir uygulamadır. Bu JavaScript Quicksort uygulanması ve portföyüm için ortaya çıkan GitHub deposu ve NPM paketi için ilham kaynağı oldu.

Sadece veri yapıları ve algoritmalar ne olduğunu bilmek daha bir adım daha ileri gitmek gerekir. Aralarındaki dengeleri anlayın. Birini diğerine ne zaman tercih ediyorsun? Hangisi daha genişletilebilir ve hangi koşullar altında? Hangisi daha az bellek kullanır veya yürütmek için daha hızlı? Ne zaman bellek veya verimlilik bu diğer özellikler için ticaret ve neden istiyorsunuz? Bu soruların cevaplarını bilmek mülakat süreciniz sırasında çok önemli olacaktır. Karmaşık bir veri yapısı gerektiren bir sorunu çözmeniz neredeyse kesin olarak istenir. Hangisini seçerseniz seçin, savunmak isteyeceksiniz. “Hatırladığım ilk veri yapısı” bir üretim uygulamasında çok iyi uçmuyor, bu yüzden bir röportajda da çok iyi uçmuyor.

Açık Kaynak 📄

Açık Kaynak

Bu açık görünebilir, ama bir portföy başarıları bir belge olması gerekiyordu. O zaman onları belgele! Tamamen. İlk yıllarımı yanlışlıkla özel mülk yazılımlar oluşturarak geçirdim. Benim sunucu tarafı kodu birkaç sabit diskler kadar yedeklenmiş ve benim JavaScript ilk bir minifier ile çalıştırılmadan kullanıcı gözleri görmedim. Kodun kârlı olması için kopyalanabileceğine inanıyordum. Yanılmışım.

Mümkün olduğunca açık kaynak için sizi teşvik ediyorum. Quicksort uygulama sabit disküzerinde herhangi bir iyilik yapmıyor. Girişten programlamaya video oyununuz utanç verici derecede verimsiz olabilir, ama kısa satabilirsiniz. Bu acemi projeleri göstermektedir:

 • Bir şeyler yapmak ve iş dışında programlamaya ilgi din.
 • Bir şey yapmayı öğrendiniz ve hem isteklihem de gerektiğinde yeni teknolojiler öğrenme yeteneğine sahipsiniz.
 • Bir projeyi vazgeçmeden tamamladın. Bırakmak yerine engelleri aşarak zorlukları sonuna kadar görebilirsiniz.
 • Bir şey yaptın. Kodunuzu yayınlamazsanız, işverenler kodu asla yazmadığınızıvarsayacaktır. Verimsiz bir şey yazmak hiçbir şey yazmaktan çok daha iyidir.

Projelerimi açık kaynak olarak sunduğumdan beri, geliştirme kariyerim bu projelerin bana sunduklarından daha fazla değer kazandı. Müşteriler için neyin önemli olduğunu önceliklendirmeme ve başka türlü düşünmediğim kullanım durumları ve ortamları hesaba katmamı sağlayan önemli miktarda topluluk geri bildirimi aldım. Benim çevremde hiç var olmayan böcekler başkalarının içinde ortaya çıkmıştır. Onların raporlarından, ben tespit ettik ve benim kod tasarımları hatalardan öğrendim. Bugün, sadece kişisel portföyüm ve projelerimyerine daha fazla kullanım vakası için genişletilebilen bileşenler ve paketler oluşturabiliyorum. Bu öğrenilen kavramlar ve teknolojilerin daha derin anlayışı çalışma kalitemi artırır.

Her proje için, onun aşağıdaki eklemenizi öneririz:README.md

 • Gerçek bir isim. güzel ve otomatik, ama diğer adaylardan sizi ayıran bir açıklama vermeye çalışın. Her adayın bir “TODO Uygulaması” ve “Alışveriş Listesi” vardır. Seninki neden daha iyi? “React TODO Uygulaması” veya “MongoDB Alışveriş Listesi”ni deneyin.repository-name
 • Gerçek bir açıklama. “TODO Uygulaması” birçok anlama gelebilir. Bu senin için çok açık, çünkü sen başardın. Hangi CRUD operasyonlarını destekliyor? Sunucu tarafı kodu kullanıyor mu? Hedef kitle kim? Hangi problemi çözüyorsun ve nasıl? Örneğin, alışveriş listesi uygulama “babam için oluşturuldu, onun evde bakım yardımcıları için yazdırılabilir bir alışveriş listesi gerekli. Azalan belleği desteklemek için uygulama, geçmiş öğeleri kolayca yeniden ekleyebilmeleri için izler.” Müşteriyi ilk önce koydum, bir sorun tespit ettim ve bir çözüm uyguladım.
 • Kullanılan teknoloji yığını. HTML, JavaScript, React, PHP, SQL, Docker? İnsanlara neleri kullanma deneyimine sahip olduğunuzu bildirin. Projeniz en temiz kod veya en iyi uygulama olmasa bile, bu teknolojileri en azından konsept olarak anladığınızı gösterdiniz. Hangi sorunları çözdüklerini biliyorsun, ve bu en büyük engel. Onların kullanımını mükemmelleştirmek iş üzerinde öğrenilebilir.
 • Hiç kimse, yani hiç kimse, deponu klonlayacak, kuracak, sonra da sadece işini görmek için yerel olarak çalıştıracak. Şirketler genellikle adaylar (olsun ya da olmasın iyi adaylar) ile sular altında. Onun yerine bir sonraki adaya geçecekler. Zaman içinde bu noktada, şirket için, istatistiksel olarak ortalama olması muhtemeldir. Zamanlarını, zaman kaybetmeden ya da makinelerini çamura bulandırmaktansa başka bir adayı araştırarak geçirmeleri daha iyi. Projeniz ön uçsa, projeyi GitHub Sayfalarınadağıtmayı düşünün. Projeniz ön uç değilse, herhangi bir GUI’nin ekran görüntülerini eklemeyi, herhangi bir API’nin canlı bir gösteriye bağlanmasını veya örnek giriş ve çıktılarını belgelemeyi düşünün.
 • Varsa API’nizi belgele. Bu, kurumsal bir ortamda yüksek oranda kullanılan, üretime yönelik API’ler oluştururken iyi bir deneyim ve uygulamadır. Şirketler, yalnızca dahili olarak kullanılan API’ler için bile iyi belgeler ister. Bir dahili müşteri belgelere her başvuruda, yanıtlamak için bir destek bileti ve bir geliştiricinin varolan özellikleri desteklemek yerine yeni özellikler uygulaması için bir saat daha vardır. Bir API’nin yaratıcısı şirketten ayrıldığında, onların yerine yenisi devraldıkları hizmeti ne kadar hızlı destekleyebilir? Birçok şirket bu tarafından daha önce yandı, ve onlar iyi belgeler takım düşünme göstergesi olduğunu biliyorum.

Ağ 🌐

Mohammed Galib Hasan tarafından Orta Büyükelçiliği Tayland Wiki Meetup (CC BY-SA 4.0, değiştirilmemiş)

Eğer öne çıkmakistiyorsanız, o zaman ilk durmakgerekir. İşverenler sadece sizi bulmak gerekir, onlar gördükleri nden etkilenmelidir. İyi sebeplerden dolayı adını ortaya çıkar.

Linkedın

Kariyer Çıkarlarıaltında, İşverenler açık olduğunu bildirin. İşi istesen de istemesen de, her İşverene cevap ver. Profesyonel iletişim becerilerinizi geliştirin. Karmaşık sosyal ve kariyer durumlarını açık ve zararsız kelimelere yerleştirme alıştırması. Bu beceriler hem mülakat ortamına hem de iş yerine dönüştürecektir. Bazen ne istediğini bilirsin ama nasıl söyleyiş gerektiğini bilmezsin. Daha sonra, ne zaman görüşme, profesyonel olarak bu işten istediğiniz ne olduğunu ifade edebilmek için iyi olacak – ve bunu elde etmek için en iyi yoldur.

Köprü yakmadan ilgilenmediğiniz azalan işler yapın. Bu İşveren daha iyi bir fırsat daha ilginize uygun gelecekte size ulaşabilir. Benzer şekilde, bugün kabul etmediğiniz iş teklifleri gelecekte arzu edilebilir hale gelebilir. Son olarak, ikinci için ilk iş bıraktığınızda, köprüler yakmadan mevcut şirket reddetme deneyiminizi bu profesyonel tavsiye almanıza yardımcı olacaktır.

Bilgi için İşverenler sıkmak. Neyin talep olduğunu öğrenin. Hangi becerilere bakıyorlar? Eğer size bir pozisyon için uygun olmadığınızı bildirirlerse, onlara nedenini sorun. Ne eksiksin? Ne çalışmalı? Eğer birkaç ay içinde yeniden başvurursanız, size bu pozisyonu getirebilecek gelişmeyi ne görmek isterler? Gururunuzu bırakın, alçakgönüllülüğünüz arttı ve işverenlerin her şeyi zaten bildiğini sanan bir çalışan değil, öğrenebilecekbir çalışan istediğini anlayın.

Bir aday bana geri döneceklerini ve her zamankinden daha hazır olacaklarını söylemek çok olumlu bir işaret. Bu özveri gösterir, öğrenmek için bir heves gösterir, ve hatalarını düzelttikten sonra geri gelirlerse, onların hedeflerine başarılı olmak için bir yetenek gösterir.

Değerini öğren. İşveren ya da pozisyon ne olursa olsun, tazminat nedir? Bir ön uç mühendisi Seattle’da ne yapar? Bir PHP geliştiricisi Indiana’da ne yapar? React Native geliştiricisi Hindistan’da ne yapar? (Bunların her birine bir konum dahil olduğumu unutmayın. Tazminat için en büyük belirleyici yerdir!) Ne zaman ilk iş teklifi kaçınılmaz olarak ne kadar tazminat olarak ne istediğinizi sorar, ne değer olduğunu bilecek.

Yüksek topa korkmayın. Seni istediklerine karar verdiklerinde, çok şey istediğin için seni reddetmekle kalmayacaklar. Max’leriyle karşılık verecekler. Bu düşük balling kendinizi ve daha yakın asgari ücret için değer daha yapıyor daha iyidir. Bu motivasyon kaybetmek için harika bir yoldur, az takdir hissediyorum, ve hızlı bir şekilde işiniz sırasında yakmak.

LinkedIn profilinize liberal bir şekilde bağlanın. LinkedIn dışındaki projeleriniz LinkedIn bağlantılarını içermelidir. İşiniz den etkilenen İşverenler sizinle iletişim kurmak için bir yol gerekir. Çalışmanızdan etkilenen geliştiriciler size bir iş önerisi vermek isteyebilir.”

Stand, ve kendinizi bulunsun sağlar.

https://webodasi.com/yapilacak-dersler-eglenceli-olabilir-ama-iste-kendi/

Twitter

Twitter hesabınızı profesyonel tutun. Bu kişisel tweets için tamam, ama tartışmalı bir şey yok. Başarılı olduğunuz şeyi sürekli tweetleyerek bir takipçi oluşturun ve aşağıdakileri oluşturmak için twitter profilinizi projeleriniz üzerinde paylaşın.

Twitter ücretsiz pazarlama. Hiç sosyal bir tweet atmamam. Ben kesinlikle iş Twitter hesabı korumak. Ben ne yaptık sonrası, insanlar, onunla etkileşim, geribildirim sağlamak ve paylaşmak göreceksiniz. Teknoloji yığını gibi ilgili hashtag’ler, botları daha geniş bir kitle için sizi otomatik olarak retweetlemeleri teşvik etmek için kullanılabilir.

Özgeçmiş 💼

http://www.webodasi.com

Milyon dolarlık sorular, “Diğer eşit eğitimli tüm üniversite mezunlarından nasıl sıyrılMışsınız?” ve “Kendi kendini yetiştirmiş eğitiminin akredite rakiplerinizle eşit olduğunu nasıl gösterirsiniz?”

Her şeyden önce, aslında özgeçmişinizi yazın! Portföyünüzü ve özgeçmişinizi LinkedIn’inizle senkronize tuttuğunızdan emin olun. Bu İşverenler bulmak ve aşina olduğunuz teknoloji yığınları biliyorum yardımcı olur.

Özgeçmişinizi bir sayfada tutun. Eğer çok şey başardığın için bundan daha fazlasına ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan, yanılıyorsun. Referans için, benim 17 yıllık deneyim hala bir sayfa özgeçmiş. Özgeçmişinde olmaması gereken bilgileri dahil ediyor olma olasılığınız daha yüksektir. Bir özgeçmişin seni mülakata aldığını unutma. İnce detaylar röportajın kendisinde ortaya çıkıyor.

LinkedIn’in genellikle LinkedIn Learning platformunda ücretsiz kurslarla promosyonları vardır. Bu kursları tamamlamak LinkedIn profilinize bir Sertifika girişi ekler — öne çıkmanın kolay ve eğlenceli bir yolu.

Özgeçmişinizi başvurduğunuz işe göre uyarla. Eğitiminiz, deneyiminiz, ilgi alanlarınız ve hedefleriniz görüşme sırasında konuşma parçaları olabilir. İşle nasıl bir ilişki içinde olduklarını bil. Sahada ne gibi resmi bir eğitimin oldu? Özellikle ilgili üniversite kurslarına veya çevrimiçi eğitime dikkat edin. Hangi geçmiş iş özellikle bu iş için geçerlidir? İlişkisiz projeleri kaldırın. Ön uç mühendisi arayan bir işveren sana toplantıda Sezar şifresini kodladığınız zamanı sormayacak.

Bu konuda okuma harcamak her zaman bir aday olarak onları kapatır zihinsel yorgunluk olduğunu. Seninle tartışarak geçirdikleri her zaman muhtemelen zaman kaybıdır. Eğer iş için doğru bir uyum varsa onlar öğrenmiş olmayacaktır. Bu süre, onları sahadaki güçlü yanlarınızı bildirmek için daha iyi bir zaman harcanıyor.

Özgeçmişinizde savunamayacağınız öğeleri listelemayın. Bir röportaj yapmak için yalan söylemen gerektiğini düşünebilirsin ama yapmıyorsun. Mülakat sürecinin bir kısmı özellikle yalancıları ayırmak için özel olarak uyarlanmıştır. Herkesin zamanını boşa harcamaktan başka bir şey başarabiliyorsun. Listelediğiniz teknolojiler üzerinde sorguya alınacak ve geçmiş projeler hakkında ayrıntılı bilgi vermeniz istenecektir. Eğer bu teknolojiler veya sözde projeler aşina değilseniz belirgin olacaktır. NPM ve Travis CI ile çalıştığını iddia etmek iyi görünmüyor ama onları tanımlamak mümkün değil, ne sorunları çözüldü, ya da nasıl bu araçlar bu sorunları çözdü. Belirsiz cevaplar bile kırmızı bayraklar olabilir.

NPM’nin Düğüm paketlerinizi yönettiğini, ancak hangi paketleri, bu aracı projenizde neden istediğinizi veya kullandığınız komutları bilmediğiniz ivedilikle bilirsiniz. Bunlar açıkça sizi işe değil için büyük nedenler vardır. Gerçekçi sözde deneyime sahip ama yukarıdaki cevap veremez bir npm ile hiçbir deneyimi olan bir aday kiralamak için daha iyi bir seçim olacaktır. Deneyimsiz aday öğrenmek mümkün olabilir. Yalancı aday öğrenmeyi aciz olduklarını göstermiştir.

webodasi.com

Ben özgeçmişinde bir teknoloji listeleme korku yapmak için yukarıdaki söylemiyorum. Yukarıda kaç adayın yalan söylediğini, işverenlerin bunu nasıl beklediğini vurgulamak ve zamanınızı yalan söyleyerek harcamamanız için sizi cesaretlendirmek için söylüyorum. Eğer dürüst bir teknoloji ile deneyime sahip, liste veya tartışmak korkmayın. Bir sorunun cevabını bilmiyorsanız, bunu kabul edin ve nedenini açıklayın. “Biz paketleri yüklemek için NPM kullanılan, ama bildiğim tek şey .

CI/ CD boru hattı otomatik olarak geri kalanı koştu, bu yüzden onlara yabancı değilim.” Aracın ne olduğunu ve aracın ne çözdüğünü anladığınızı gösterdiniz. Öğrenmeyi aciz olduğunu göstermedin. Eğer bu cevabı duysaydım, npm’i iş yerinde daha iyi öğrenebileceğini düşünürdüm. Bu, bir araç kullandığını iddia eden ancak ne zaman, nerede veya neden hakkında ayrıntılı bilgi veremeyen yalancı adayla taban tabana zıttır.npm install

Kendini sat. Kendini kısa satma. Başardıklarınla gurur duy ve bu başarınızdan emin olun. “Bir arkadaş için küçük bir web sitesi yapmadın.” “Erişilebilirlik uyumlu tek sayfalık bir uygulama sunarak ve bir Sorunlar izleyicisi ve BIR CI/CD ardışık hattı aracılığıyla bunu sürdürerek müşterinin beklentilerini aştınız.” İşverenler arkadaşlarınız için küçük web siteleri yapmak istemiyorum.

SP’ler yapmak, uzun süreli bakım yapmak, sorunları izlemek ve dağıtımı otomatikleştirmek isterler. Projenizi tanımlamanız “Tarayıcıda tik-tac-toe klonu yaptım” değil, “Flux mimarisini Redux aracılığıyla uygulayan, klavye gezintisini destekleyen ve CSS ile animasyonlar gerçekleştiren bir React uygulaması” olmamalıdır. Özgeçmişinizi işe göre uyarlamayı ve projelerinizi pazarlanabilir terimlerle tanımlamayı unutmayın.

Zionist(Zihniyet) 🧠

https://webodasi.com/bu-ogrenme-planiyla-herhangi-bir-programlama-dilini-ogrenin/

Kendini tanı.

Neden bu pozisyon için görüşüyorsun? Kısa ve uzun vadeli hedefleriniz nelerdir ve bu pozisyon onlara ulaşmanıza nasıl yardımcı olur?

Son görüşmemde, bu sorulara cevaplarım şöyleydi: Önceki işimden daha yüksek bir beceri tavanı istiyorum. Yeni teknolojiler öğrenmek ve kendimi daha iyi öğrenmek için meydan okumak istiyorum. Daha önceki iş yerimde platolanmış gibi hissediyorum ve olabileceğim en iyi geliştirici olmak için içsel bir motivasyonum var.

İşverenler onlar için uygun olduğunu bilmek istiyorum. Eğer sadece para istiyorsanız, her yerde doğru bir uyum vardır – bir rakip daha fazla teklif ettiğinde sadık kalacağının garantisi yoktur anlamına gelir. Eğer durum buysa, size yatırım yapmak istemiyorlar. Son kariyer vardiyamda maaş kesintisi yapmak isterdim çünkü bu daha büyük şeyler başarabileceğim anlamına geliyordu ve benim için önemli olan da buydu.

Röportajlar Korkutucu Olmamalı

Her röportajın senin için iyi olduğu zihniyetine sahip olmalısın. Çok bilgi için bir İşveren sıkmak yolu, bir röportajda aynı şeyi yapabilirsiniz. Şirketlerinin hangi teknoloji yığınlarını kullandığını, hangi becerilerin talep olduğunu ve neden ilgilenmediklerini belirleyin. Bazı görüşmeciler ilk İk ile geçmeden bu bilgileri vermek mümkün değildir, bu yüzden görüşmeden sonra İk ile takip emin olun. Görüşmeler arasında kendinizi daha iyi kullanmak için bu bilgileri kullanın

Kabul etmediğiniz “bildiğiniz” mülakat yerleri. Ben tırnak içinde biliyorum koymak, çünkü ben bu tavsiyeyi takip ettikten sonra bir iş teklifi kabul etmek için birini tanıyorum, kabul niyeti olmadan görüşme, aslında şirket sevdi bulmak, ve teklifi kabul. Bu benim ahlaki açıdan belirsiz tek tavsiyem. İlginizi ilgilenmediğiniz yerlerde görüşme alıştırması yapın. Aynı bilgiler için onları sıkıştırın – teknoloji yığını nedir, hangi becerilere değer verirler, hangi alanlarda geliştirebilirsiniz ve bir iş teklifi alırsanız, değeriniz nedir? Bu uygulama görüşmeleri daha az anksiyete ile yumuşak becerileri iletişim sağlayacak, ve gerçekten istediğiniz bir iş için bir görüşme almak zaman gösterecektir.

Mülakatınıza işteki ilk gününüz gibi davranın. Bu anksiyete azaltmaya yardımcı olacak ve yargılanan olmanın daha az baskı hissediyorum. Görüşmeci ile iş arkadaşınızgibi etkileşimde de. Bir görüşmenin tüm noktası, mülakatçının işte nasıl bir şekilde duracağınızı belirlemesidir. Size soru sorduklarında, bunun nedeni bunun bir test olması ve geçmek için %90 daha yüksek bir başarı elde etmeniz dir. Çünkü onlar çözmek için gerçek dünya sorunları verildiğinde düşünce sürecini görmek istiyorum.

Bu düşünce süreci sadece doğru ya da yanlış cevap almak değildir. Kaç tane kenar vakası düşündün? Bu kullanım durumunda müşteriye hangileri uygulanamadığını ayırt edebilir misiniz? Geçerli özellik isteğinin bir parçası olmasa da, kodunuzu gelecekteki olası değişikliklere genişletebilir hale getirmek için sorunu çözerken ek adımlar attınız mı? Zor teknik kavramları, veri yapılarını, algoritmaları ve bunların değiş tokuşlarını iletebilir misiniz? Ne zaman yardım isteyeceğini biliyor musun, yoksa her şeyi bildiğini mi sanıyorsun?

Bunlar görüşmecinin not aldığı potansiyel alanlardır, çünkü bunlar bir takımdaçalışacağınız şeylerdir. Görüşmecinizi meşgul edin. Onlarla konuş. Onlara sorular sor. Düşünce sürecinizi açıklayın. Yüksek sesle düşün. Bir iş arkadaşı olarak görmek gerçekten bu görevde yardımcı olur.

Mülakata Hazırlık 👨 💼👩 💼

http://www.webodasi.com

Görüşmenize hazırlanmak için S.T.A.R. formatınayakından aşina olduğunuzdan emin olun. Görüşmeciniz sizden bir olayı tarif etmenizi istediğinde, S.T.A.R. ile cevap vermek için en iyi cevabı deneyin. Bu, görüşmecinizin araştırdığı bilgileri sağlamanızı ve ikiniz arasında herhangi bir yanlış anlaşılma olmamasını sağlar. Eğer soruyu yanlış yorumladıysanız, durum veya görev tarafından yanlış soruyu yanıtladığınızı açıkça belirtmelidir.

Doğru soruyu yanıtlıyorsanız, görüşmeci ilgili deneyim (durum), sorun tanımlama veya iletişim becerileri (görev), problem çözme veya teknik beceriler (eylem) veya sonuç, uzlaşma veya hatalardan (sonuç) öğrenme becerisi arıyor olabilir. S.T.A.R. ile cevap vererek, üsleriniz korunuyor ve güçlü bir iletişim sağlanıyor.

En etkileyici projelerinizin bir listesini oluşturun.

Etkileyici öznel, ama burada en kapsamlı veya benzersiz olan projeler demek. Bir takımda çalıştın, müşterilerle çalıştın, bir menajerle çalıştın, önemli miktarda topluluk geri bildirimi aldın, viral oldu, ya da haftalar süren bir şeyi başardın. Davranışsal sorular sırasında en etkileyici projelerinize referans vermeye hazırlanın. Programlamanın nicel, ansiklopedik bilgisinin aksine, bazen nitel sorular sorulduğunda boş bir çizim yapabilirsiniz.

Döngüler için yazma ve dizileri geçiş için o kadar çok deneyime sahipsiniz ki, istendiğinde ikinci doğa ya da ikinci doğa geliyor. Ne yazık ki, “bir üst ile bir anlaşmazlık vardı bir zaman isim sorulduğunda,” hazır bir örnek olmayabilir. Bu soruyu işlemeye çalışırken zihniniz boşalabilir.

Ya hiç anlaşmazlık olmadıysam? Eğer söylemedim dersem, deneyimsiz mi görünüyorum yoksa yalan söylüyormuşum gibi mi? Ve eğer varsa, ben ya da muhalif çalışmak zor gibi gelecek mi? Anlaşmazlık olarak ne sayılır? Kim üstün sayılır ki? Çok az iş geçmişim var! Bir üstle nasıl aynı fikirde değilim?

Davranışsal soruların genellikle iş üzerindeanlamına gelmediğini unutmayın. Önceki soruda, bir üst bir profesör veya akıl hocası olabilir. Bir anlaşmazlık hararetli bir argüman olması gerekmez, ancak uygulama ayrıntıları farklı görüşler olabilir. Soruyu bir yanıta sahip olmak için olması gerektiği kadar genel hale getirebilirsiniz ve bu nedenle en etkileyici projelerinizin bir listesini önceden oluşturmanız yararlı olabilir.

Ben son derece Amazon’un Liderlik İlkeleriile okumanızı öneririz. Bunlar, Internet’teki en çok yönlü, her şeyi kapsayan ve titizlikle test edilmiş davranış becerileridir. Bu listede değil, hem önemli hem de yumuşak bir beceri bulmak için zor olurdu. Her liderlik prensibi için, etkileyici projelerinizle ilişkilendirmenizi öneririm. Gerektiğinde yeni projeler veya durumlar ekleyin.

 • Proje A — Yeni bir şey öğrendim.
 • Proje B — Geliştirme sürecine yardımcı olacak bir araç icat ettim.

Tek bir projeye kesinlikle birden fazla ilke atayabilirsiniz, ancak her ilke için bir projeniz veya durumunuz olmasını şiddetle öneririm. Eğer kendinizi bazı ilişkilendirmek mümkün bulursanız, daha fazla düşünüyorum. İş veya geliştirme yönünü ilişkilendirmeden kaldırmayı deneyin. Tutumlu olduğunuz bir zaman, öğrenci kredilerinizi ödemeye öncelik vermek ve bu nedenle birikmiş faizinizi düşürmek için giderleri azaltmayı başardığınız günlük hayatınızda olabilir.

Her liderlik ilkesini bir proje veya durumla ilişkilendirdikten sonra listenizi temizleyin. Herhangi bir yumuşak beceriyle ilişkili olmayan projeleri veya durumları kaldırın. Gerçek en etkileyici projelerinizin sadece bir listesi ile bırakılmalıdır.

Bu listeyi görüşmeye getirin. Size bir davranışsal soru sorulduğunda, gerekirse, uygulandığı bir zaman hafızanızı jog için bu listeyi okuyun. Projelerin yanına yumuşak becerileri yazmayın. Bu listenin amacı hafızayı sarsacak. Bir soruya yanıt olarak birkaç saniye içinde gözden geçirebilmeli, yanıtlamadan önce bir özet sayfasını okuyarak birkaç dakika harcamamalısınız. Konum (proje) ve olay (soru) birleşimi, sahip olabileceğiniz ilgili deneyimlerin hafızanızı hızla canlandırmaya yeterli olmalıdır.

Kendiniz le ilgili bir soruya yanıt olarak kendi hayat hikayenizin notlarına bakmak zorunda olmak garip gelebilir, ama endişelenmeyin. Görüşmeciler görüşme sürecinde sinirlilik etkisinin farkında, ve ben kimse kendi yumuşak becerileri hakkında notlar aldı umursamıyorum sizi temin ederim. İnsanlar bu sorularla diğerlerinden daha fazla mücadele ediyor, bu yüzden cevap verme yeteneğiniz sizi eğrinin önüne koyacak.

Veri getirin.

Sayılar evrensel dildir. Belirsizliği ortadan kaldırır ve iş kararlarını yönlendirir. İddialarınızı karşılayacak verileriniz varsa, getirin. Üretkenliği veya geliri yüzde kaç artırdınız? Ne kadar para kazandın? Ne kadar zaman kazandın? Sadece nitel sonuçlar varsa, onlar hiçbir şey daha iyidir. Verimliliğinizi ölçmek sadece eve değerinizin gerçekliğini tetiklemez, aynı zamanda iş üzerinde aynı şeyi yapacağınızı gösteren analitik verilere değer biçme zihniyetini de gösterir.

Örneğin, son görüşmemden önce topladığım bazı veriler:

 • API’de bir opt-in (geriye dönük uyumlu) sıkıştırma algoritması uygulayarak ağ trafiğini %30 (gzipped) ile %60’a (gzipped olmayan) azalttım. Bu karmaşık bir algoritma değildi. Sıkıştırma veya veri alanında resmi bir eğitim almadım. Ben sadece ağ trafiği tekrar tekrar aynı özellik adlarını indirirken israf olduğunu fark ettim. Hızlı bir Google araması, bu veri dönüşümunu arayan tek kişinin ben olmadığımıgösteriyor. Ben ve bu değişiklik olmadan paket boyutları ölçülen ve viyola – veri.
 • Bir proje için varolan bir iç test çerçeveyi basitleştirdim. Bu, yol başına 3 günden sadece 1 güne kadar uçtan uca test için geliştirme süresinin düşmesiyle sonuçlandı. Bu roket bilimi değildi. Mevcut çerçevenin kullanımının ne kadar zor olduğunu öğrenince rahatsız edildim, bu yüzden ortak komutları yeniden kullanılabilir işlev çağrılarına dönüştürdüm. Takım kullanımı çok daha güzel olduğunu yanıtladı, ben geliştirme süresi değişikliği belgelenmiş.

Kendine güven.

Güven önemlidir. Güvensizliklerinizi belirleyin ve bunları ele alma alıştırması yapın. Eğer görüşmeciniz sizin ve başarılarınızın bu yönlerini araştırıyorsa, cevaplarınızı eksik olarak endişelerini doğrulamak istemezsiniz.

Diploman yok mu? Neden? Bunun senin için doğru seçim olduğunu düşündün. Neden? Bir üniversite mezununa akademik eşitlik elde etmeye karar verdin. Neden? Yargılama korkunu geride bırak ve kararlarından gurur duy. Şimdiye kadar ki seçimlerinizin doğru olduğundan emin olamazsanız, şirket için doğru seçimleri yapmak için size nasıl güvenilebilir?

Bilgisayar Bilimleri diplomam yok. Bu benim işgücüne ilk girişimimdeki en büyük güvensizliğimdi. Şimdi, üniversite müfredatları aracılığıyla yazılım geliştirme öğrenmeye karşı açık sözlü yüm. Bunun benim için doğru karar olduğuna eminim. Bana çok fazla para mal olurdu ve çok az fayda sağladı. Kendi başıma sınıftan daha hızlı öğrendim. Ben açık kaynak geliştiriciler ime, şahsen, çalıştım ve bulabildiğim kadar çok geliştirici topluluklar da kendimi meşgul. Karmaşık konuları kavrayabildiğimi ve tartışabildiğimi kanıtladım, bu yüzden üniversite eğitiminin kendimi geliştirici olarak geliştirmeyeceğimden eminim. Bu duyguyu bir görüşmeciye ifade edebilirim.

Bir kez kendinizi anlamak, bunu ifade pratik. Düşüncelerinizi kelimelere dönüştürerek kendiniz pratik yapın. Endişenin, güvensizliğin ve yargı korkusunun arkasında çok fazla duygu vardır. Hayatınızın duygusal yüklü yönlerini etiketlemek için doğru kelimeleri bulmak zor olabilir. Pratik, pratik, pratik. Bir kez yeterince büyük sorunlar açıklanan olduğuna inanıyorum, arkadaşlarınız ve akrabaları ile pratik. Sonra, akıl hocaları ve iş arkadaşları ile pratik. Pratik, pratik, pratik.

Dürüst geri bildirim isteyin. Amacınız geliştirmek veya bir iş arazi ise, senin ego okşadı istemiyorum. Yapıcı eleştiriistiyorsun. Size yakın olanların egonuzu incitmekten korkmaması gerektiğini bildiklerinden emin olun ve egonuzun kendini geliştirme fırsatlarından zarar görmediklerinden emin olun.

Sonunda …

Görüşme sona erdiğinde, görüşmeciniz size sık sık soru sorma fırsatı verecektir. Soru sor. Bu, şirkete gerçek bir ilginiz olduğunu ve sadece maaş çeki için burada olmadığını gösterir. Ödeme, tatil süresi, izin, ya da kariyer daha para hakkında daha fazla önemsediğini ima başka bir şey hakkında sormayın. Şirket kültürü, büyüme fırsatları, takım dinamikleri, teknoloji yığınları hakkında soru sormayın ve birbiriniz için iyi bir uyum içinde olduğunuzu unutmayın. Şirket le görüştüğün kadar şirketle de görüşüyorsun. Sizi mutlu olmayacağınız bir ortama sokmak istemezler — bu, bir çalışanın işten ayrılmasının en hızlı yoludur. Sizin için neyin önemli olduğunu belirleyin ve kısa ve uzun vadeli hedefleriniz ile ilgili soruların nasıl olduğunu sorun.

Görüşmeyi kapanış konuşmasıyla bitirin. Olması gerektiği kadar doğal gelmiyor, ama sorularınızı sorduktan sonra kapanış konuşmasına devam edin. “Başka sorum yok, ama bir yorumum var.” Bu, en iyi niteliklerinizi ve takıma neler getirebileceğinizi açıklamak için bir fırsattır. Görüşmecinin mülakattan küçük kusurlarınıza takılıp ayrılması yerine, olumlu bir düşünceyle ayrılmalarını söyle. Eğer en büyük nitelikleri konuşma sırasında doğal olarak ortaya çıkmadı, şimdi onlara hitap etmek için bir fırsattır. Bir röportaj sırasında, notlarımın alt kısmında benim en güçlü nitelikleri olarak düşünün ne birkaç referans. Zaten geldi, ben onları görmezden; Eğer yukarı çıkmasalardı, onları şimdi getiririm.

Sonuç 🔚

Herhangi bir sorunuz veya ilgili büyük tavsiye varsa, yorum bölümünde bırakın lütfen.

Dilerseniz Bir Sonra Ki Blog Sayfalarımıza Göz Atabilirsiniz..

Görüşmek Üzere Hoşçakalın WebOdasıyla Kalın..

Yorum Yap