Snapchat Hikayeleri Şimdi Diğer Uygulamalarla da Paylaşılabilecek

 Snapchat Hikayeleri Şimdi Diğer Uygulamalarla da Paylaşılabilecek
Okunuyor Snapchat Hikayeleri Şimdi Diğer Uygulamalarla da Paylaşılabilecek
Snapchat logo

Snapchat uygulaması hikaye özelliği ile ortaya çıkan ilk uygulamaydı. Ancak diğer platformlar tarafından bu format kopyalandı ve söz konusu platformların uygulamalarına eklendi. Bugün snapchat, kullanıcılarının hikayelerini diğer uygulamalarda da görüntüleyebilmeleri için snapchat uygulama hikayeleri (App stories) özelliğini ekledi.

Snapchat filter

Aslında Snapchat, diğer uygulamaların hikaye özelliğini geliştirmek için çok zaman harcadıklarını farketti. Böylece Snapchat önemli bir adım attı ve kendi hikayeler platformunu diğer platformların da kullanması için sundu.

Snapchat uygulama hikayelerini kullanarak, kullanıcılar Snapchat Hikayelerini diğer uygulamalara da gönderebiliyorlar. Örnek olarak, Triller’ı Snapchat hesabınıza bağladıktan sonra, Snapchat hikayelerinizi Triller’e gönderebilirsiniz. Şuanda sadece dört uygulama bu özellik ile uyumlu : Triller, Kadro, Hily ve Octi.

Snapchat, App Stories’i geçen yıl İş Ortağı Zirvesi sırasında ilk kez açıklamıştı. Bu zirvede Snapchat, Tinder ve Houseparty ile bu özelliği tanıtmıştı, ancak iki hizmette uygulama hikayelerini desteklemiyordu.

Snapchat’te 24 saat süren hikayelerden farklı olarak, uygulama geliştiricileri hikayeleri 7 güne kadar tutma seçeneğine sahipler. Snapchat App Stories’in başarısı, diğer büyük sosyal medya platformlarının bu yeni özelliği ne kadar hızlı benimsediğine bağlı olarak ölçülebilir. Bu durum aynı zamanda Snapchat’in son birkaç yıldır pazar payında rekabet halinde olan Facebook ve Instagram ile daha iyi savaşmasına yardımcı olacaktır.

kaynak: http://www.iphonehacks.com/2020/03/snapchat-stories-can-now-be-shared-to-other-apps.html

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle