WhatsApp Android Beta Sürümü Güncelledi Tüm Yenilikler

 WhatsApp Android Beta Sürümü Güncelledi Tüm Yenilikler
Okunuyor WhatsApp Android Beta Sürümü Güncelledi Tüm Yenilikler

WhatsApp’ın geliştiricileri, uygulamanın yeni sürümünü Android beta için yayınladılar.Yeni güncellemeyle birlikte otomatik silinen mesajlar ve çoklu cihaz desteği özelliği geleceği belirtiliyordu.

Facebook tarafından bir kaç sene önce satın alınan mesajlaşma uygulaması Whatsapp günlük hayatımızda önemli bir rol oynuyor.Bunun farkında olan geliştiriciler WhatsApp’ı daha iyi hale getirmek için yeni güncellemeler yayınlıyorlar.
Geliştiriciler bu güncellemeleri ilk olarak beta sürümünde test ediyorlar.Daha sonra bir hata ile karşılaşmazlarsa orjinal sürümde yayınlıyorlar.Peki bu yeni yayınlanan beta güncellemesi bizi neler sunuyor.

WhatsApp’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı otomatik mesaj silme özelliğini son birkaç beta sürümünde daha fazla görmekteyiz.Otomatik mesaj silme özelliği kullanıcının belirlediği süre sonrası o mesajı otomatik olarak silmeye yarıyor ancak yeni yayınlanacak beta sürümleriyle bu özelliğin adının değişeceği belirtiliyor.

WhatsApp’ın en yeni beta sürümünde otomatik mesaj silme özelliğinin isminin “Süresi dolan mesajlar” olarak adlandırıldığı belirtiliyor.Bu özellikle birlikte kullanıcılar bir gün, bir hafta, bir ay süreyle mesajları otomatik silebilecekler.

WhatsApp’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir diğer özellik ise “Çoklu Cihaz Desteği” kullanıcılar bu özellik ile birlikte farklı cihazlar üzerinde aynı WhatsApp hesaplarına giriş yapabilecekler.
Bu özelliğin ayrıca tedirgin eden bir yanıda bulunuyor.Bilgisayar korsanları o kişinin WhatsApp hesabına ulaşmayı başarırsa kişinin bundan haberi olmayabilir.Bunun için geliştiriciler başka ikinci bir cihazdan giriş yapıldığında ana cihaza bir bildirim gönderiyor.Böylece kullanıcılar ikinci cihaza kendi taraflarından girip girilmediğini anlayabiliyor.

Bu iki özelliğinde hâla geliştirme aşamasında olduğunu unutmamak gerekiyor.Bu özelliklere tamamen erişebilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Kaynak:https://www.webtekno.com/whatsapp-android-beta-h79792.html
https://www.technopat.net/2020/03/16/whatsapp-otomatik-mesaj-silme-ozelligini-test-ediyor/amp/

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle