Zoom’un Yeni Yerli Rakibi ”Diyalog”

 Zoom’un Yeni Yerli Rakibi  ”Diyalog”
Okunuyor Zoom’un Yeni Yerli Rakibi ”Diyalog”

Evde kaldığımız bu günlerde görüntülü konuşmaya daha doğrusu konferans görüntülü konuşmaya ihtiyaç oldukça arttı. Eğitimlerde dahi kullanılan bu uygulamaların yeteri kadar güvenli olmadığını hepimiz gördük. En bilindik Zoom uygulamasında dahi veri sızdırıldı ve birçok hesap satışa sunuldu. Bu tehlikeyi gören HAVELSAN tamamıyla yerli bir görüntülü konuşma uygulaması üzerinde çalışıyor.

İçindekiler

”Diyalog” Uygulamasını Diğerlerinden Ayıran Özellikler

1-) Yerli Ve Güvenilir Olacak

HAVELSAN bu uygulamanın tamamı yerli olacağını doğruladı. Güvenlik konusunda ise uygulamanın tüm kontrolü devlet tarafında olduğu için rakip uygulamalardan bizim için çok daha güvenilir olacak. HAVELSAN yetkilileri uygulamanın uçtan uca şifreleme gibi güvenlik önlemlerini barındırdığını doğruladı.

2-) Kişi Ve Süre Limiti Yok

Zoom ve muadil uygulamalar kısıtlı kişi ve pro sürümünü almazsanız 40 dakikalık görüşme sunabiliyordu. Diyalog ise ne kişi, ne de süre limiti koydu. Bu özellikle kullanıcıların gönlünü fethedebilir.

3-) Kesintisiz Ve Daha Net Görüntü Desteği

HAVELSAN’ın açıklamalara göre diğer muadil uygulamalara göre daha az kesintili konuşma yapılabilecek. Görüntü konusunda ise HD ve 4K çözünürlük seçenekleriyle kullanıcının isteğine göre ayarlanabilecek böylece sabit bir kalitede değil kullanıcının isteğine göre görüntü kalite ayarı yapılacak.

Diyalog Ne Zaman Kullanılmaya Başlayacak ?

HAVELSAN‘ ın açıklamalarına göre uygulamanın testinin başarıyla yapıldığı ve Mayıs ayı içerisinde yayınlanacağı. Yerli bu uygulamayı herkes hele ki bu günlerde öğretmen ve öğrenciler dört gözle bekliyor olacak.

https://www.webtekno.com/havelsan-yerli-video-konferans-uygulamasi-diyalog-h91633.html

Yorum Yap