Arkadaşlarla Beraber Oynanabilecek Mobil Oyunlar

 Arkadaşlarla Beraber Oynanabilecek Mobil Oyunlar
Okunuyor Arkadaşlarla Beraber Oynanabilecek Mobil Oyunlar

“Arkadaşım gelecek ne oynayabiliriz ?”

“Canımız çok sıkıldı neler yapabiliriz ?”

“Virüs yüzünden yapıcak bir şey kalmadı.”

İçindekiler

diyorsanız bu yazımız tam size göre!

İşte arkadaşlarınızla/ailenizle eğlenerek oynayabileceğiniz mobil oyunlar:

A)Yan Yana Oynanan Oyunlar

1-Noumi

Arkadaşlarınızla beraber oynadığınız bu oyunda birbinizi ne kadar tanıdığınızı test ediyorsunuz. Komik ve ilginç sorularla dolu olan Noumi oynarken eğlenmemek pek olası değil. Ayrıca oyun hem App Store hem Play Store üzerinden edinilebilmekte.

Google Play Store

App Store

2-Spaceteam

Bluetooth veya aynı Wifi ağı üzerinden bağlanarak oynanan Spaceteam, aynı uzay gemisinde bulunduğunuz arkadaşlarınızla oynanıyor. Herkesin ekranında yapılması gereken görevler yazıyor ve bunları arkadaşlarınıza anlatmalısınız. Tamamen kargaşa ve kaos oluşturan bu oyunu oynamanızı tavsiye ederim.

Google Play Store

App Store

B)Uzaktan Oynanabilen Web ve Mobil Oyunlar

1-Gartic.io

İsterseniz web sitesi üzerinden, isterseniz mobil uygulamasından oynayabileceğiniz bu oyunda bir kişi belirli bir kelimeyi resim çizerek anlatmaya çalışırken diğerleri bu kelimeyi bilmek için uğraşır. En çok kelimeyi bilen ve en iyi kelime anlatabilen kişi oyunu kazanır.

Google Play Store

App Store

2-Dots and Boxes

İki kişi oynayan bu oyunda sırayla noktalar arasına çizgiler çizilir. Amaç çizgilerden oluşan kareyi tamamlamaktır. En çok kare oluşturan kişi oyunu kazanır. Zeka oyunu kategorisine ekleyebileceğimiz Dots and Boxes’ı satranç gibi oyunları sevenlerin denemesini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Google Play Store

App Store

3-Uno!

Klasik UNO oyununun mobil cihazlar için hazırlanmış halidir. Gayet güzel hazırlanmış oyunda kendi oyun modlarınızı oluşturabilir veya normal UNO oynayabilirsiniz. Arkadaşlarla oynanabilecek güzel oyunlardan olan UNO! en az 4 kişiyle oynanabilmektedir. Fakat oyuna istediğiniz kadar robot ekleyerek 1-2-3 kişi de oynayabilirsiniz.

Google Play Store

App Store

4-Wild Rift

League Of Legends’in yapımcısı Riot Games’in yaptığı “League Of Legends: Wild Rift” LoL oyunun mobil versiyonudur. Mobil moba sevenlerin kesinlikle oynaması gerektiğini düşündüğümüz Wild Rift tamamen yeni oyuncu dostu bir oyundur. Arkadaşlarla birlikte güzel ve çekişmeli oyunlar oynayabilirsiniz.

Google Play Store

App Store

5-Kafa Topu 2

İki kişinin kıyasıya rekabet ettiği Kafa Topu 2, yan açıdan bakarak karşı kaleye gol atmaya çalıştığımız eğlenceli bir mobil oyundur. Arkadaşlarla güzel vakit geçirmek için gayet güzel bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Google Play Store

App Store

6-Hide Online – Hunters VS Props

Arkadaşlarla kahkaha atarak oynayabileceğiniz bir mobil oyun olan Hide Online bir saklambaç oyunudur. Fakat normal saklambaç oyunlarından farklı olarak burada saklanan kişiler etraftaki nesnelere dönüşerek saklanmaktadır. Masanın üstünde duran kahve bardağına dönüşerek arkadaşınızın sizi bulamamasını izlemek ve bir anda karakterinizin ses çıkararak yerini belli etmesi gerçekten çok eğlenceli anlar yaşatıyor.

Google Play Store

App Store

7-SütChoco (MilkChoco – Online FPS)

Çok tatlı bir mobil oyun olan SütChoco iki takımın savaşını işliyor. Her takım, karşı takımın alanında bulunan sütleri çalarak kendi takımına götürmeye çalışıyor. Her karakterin kendi özelikleri olması bu tatlı oyuna bir de rekabet ekliyor. Özellikle kalabalık ortamlarda aşırı güzel olabilecek bu oyunun ses efektleri de tam havaya sokuyor.

Google Play Store

App Store

8-SATRANÇ

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir diğer oyun ise çoğunuzun bildiğini düşünüyorum lakin yine de eklemek istedim 🙂 Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunu. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir. Bu oyun satranç tahtası denilen 8×8’lik kare bir alan üzerinde 32 adet satranç taşıyla oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur.

9-PUBG

Yine bildiğinizi düşündüğüm, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir diğer oyun iseee PUBG.

Oyunun amacı, oyuna giren 100 kişi arasında rakiplerinizi yok ederek birinci olmak. Bunu takım olarak da yapabiliyorsunuz.

Bilgisayar ya da mobil üzerinden oynanan oyunlar gençler arasında oldukça meşhurdur. Özellikle son aylarda herkesin evde olduğu göz önüne alınırsa bu oyunlar çok daha ünlenmişlerdir. Oyun oynayan kişilerin en fazla araştırdıkları konulardan birisi arkadaşlar ile oynanabilecek oyunlardır. Bu oyunu oynamadıysanız kesinlikle başından ayrılamayacaksınız 🙂

Sizin bildiğiniz güzel oyunlar var ise yorumlar kısmından belirtebilirsiniz iyi oyunlar dileriz efenim 🙂

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bunu gibi daha çok yazı okumak için https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap