Corona virüs sosyal medyaya nasıl yansıdı?

 Corona virüs sosyal medyaya nasıl yansıdı?
Okunuyor Corona virüs sosyal medyaya nasıl yansıdı?

Sosyal medya kullanıcıları,corona virüs ile igli paylaşımlar 275 milyonun üzerinde olduğu belirtirildi. Adba Analytics, The Brand Age Dergisi ile birlikte hazırladığı raporda, corona virüs hakkındaki konuşmaları analiz etti.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya Çıkan bu virüs gün geçtikçe yayılma hızının artmasından dolayı insanları paniğe sürükledi.Sosyal medya kullanıcıları bu virüs ile ilgili paylaşımları resmi sosyal medya hesaplarından takip ediyor, Dünya’yı adeta paniğe sürükleyen salgın ile ilgili sosyal CRM ve veri analizi şirketi Adba Analytics, The Brand Age dergisi ile birlikte Twitter, YouTube, forum siteleri, bloglar ve haber sitelerindeki paylaşımları; Türkçe, İngilizce, Almanca, Japonca, Rusça, Portekizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Çince, Arapça ve Farsça dillerinde yapılan paylaşımları da kapsayarak analiz etti.

Corona virüsü hakkında sosyal medya kullanıcılarının dünya genelinde yaptığı paylaşımlar 275 milyonun üzerine çıktı. En çok paylaşım adedi sırasıyla Japonya, ABD ve Güney Kore lokasyonlarından yapıldı.


SOSYAL MEDYADA EN ÇOK PAYLAŞIM YAPAN ÜLKELER

1.Japonya: %23,13
2.Amerika: %22,53
3.Güney Kore: %3,52
4.Britanya: %3,33
5.Fransa: %3,15
6.Brezilya: %3,10
7.Çin: %2,97
8.Malezya: %2,60
9.Tayvan: %2,34
10.İtalya: %2,31

  • KAYNAK:
  • https://www.ntv.com.tr/teknoloji/corona-virus-sosyal-medyaya-nasil-yansidi,Axgno1PBKU-lD8Le85byiw

Yorum Yap