Kadınların, Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

 Kadınların, Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?
Okunuyor Kadınların, Erkeklerde Aradıkları Özellikler Nelerdir?

Çocukluğumuzdan başlayalım, o zamanlar hayatımızın ilk erkek modeli babadır. Mesela Baba çalışkan biri ise, kadınlar da çalışkan birini ister hayatlarında ya da tam tersi baba eğer sorumsuz biri ise, sorumluluk alabilen biriyle evlenecektir. Babalarını izleyerek öğrenirler bir erkeğin kadına nasıl davranması gerektiğini ve nasıl iletişim kurduğunu. Evlilik modelini öncelikle kendi ailesinden temel alırlar. Görünüşleri nasıl farklıysa tercihleride de farklıdır ama hemen her kadının standart beklentileri var.

Peki Kadınlar nasıl bir Erkek modelinden etkilenir ve onu benimser?

Zeki, Espritüel ve Kültürlü

Hangimiz sevmiyoruz ki, Zekasıyla bizi cezbeden insanları. Her iki cins içinde geçerli bir kriter bu. Espiri kabiliyeti ve şaka kaldırma potansiyeline sahip olan Erkekler her zaman bir adım öndedir. Nerde ne konuşacağını bilen biri olmalı. Hızlı problem çözebilen ve sorun çıkartmak yerine çözüm bulabilen erkekler kadınların her zaman gözdesi olmuşlardır.

Bir kızı güldürebilirsen ona herşeyi yaptırabilirsin. –Marilyn Monroe

Yerinde Kıskanmalı ve Sahiplenmeli

Kadınlara sorsak, ‘kıskanmayan Erkek mi olur ama dozunda olsun’ derler ve burada geçen ‘dozunda’ kelimesi hayati önem taşıyor. Erkek dediğin biraz kıskansın ama bunaltmadan. Kadınlar bundan hoşlanmıyor gibi dursa da içten içe sahiplenilme duygusu gururumuzu okşar. Erkekler de sahiplenmeyi yanlış algılamasın, sahiplenmek asla Kadınların korunmaya muhtaç ve çaresiz olduğu anlamına ve onun hayatı üzerinde söz sahibi oldukları anlamına gelmez.

Güvenirlik

K adınlar gözü kapalı güvenebileceği biri olsun ister yanında. Güven, sarılmak gibi, yemek yemek gibi, uyumak gibi bir ihtiyaçtır. Yalandan hiçkimse haz etmez. Dürüst olun Beyler! Bir kadın her zaman aslında doğruyu biliyordur veya çok uzun sürmeden öğrenecektir “Pɑhɑlı pɑrfümleri bir kenɑrɑ bırɑkın, insɑn dediğin güven kokmɑlı.”, demişler. Ve işte böylesine güvenebileceğimiz bir erkek olduğundan ondan kopmaları da kolay olmuyor.

Yerine Göre Nezaket ve Saygı

“Adam gibi adam” olsun yani şöyle ki, ağzı bozuk olmayan, sürekli küfür etmeyen, ailesi ile iyi ilişkileri olan, parasını kendi kazanan ve gerektiği gibi harcamayı bilen, düzeyli ve dürüst bir adam isterler. Hayat hakkında kararlarını verememiş ve yerini bulamamış Erkekler maalesef ilgi alanlarına girmiyor. Nazik erkekler ise çok fazla abartmadıkları sürece dikkat çekicidirler. Eğer karşısındaki kadını etkilemek adına ekstra bir çaba harcıyorsa bu çok itici olabilir. Birlikte bir ortama girdiğinde erkeğin ona karşı davranışları da çok önemli bir kadın için. Kadını rencide eden, kalabalıkta veya yalnız olduklarında ona kaba davranan bir erkek kaybetmeye mahkumdur.

Bakım

Tabii kişisel bakım. Bir erkek giyimine kuşamına özen göstermeli. Bu insanların hem kendine hem karşısındakine saygısını temsil eder. Elbette bir kadın kadar süslü ve bakımlı olmanızı beklemiyoruz. Ancak görüntüsüne özen gösteren Erkekler her zaman dikkat çeker ve bir adım öndeler.

Kusurlar güzelliktir delilik ise zekilik ve tamamen saçma biri olmak tamamen sıkıcı biri olmaktan daha iyidir. -Marilyn Monroe

Daha çok yazı okumak için https://webodasi.com ‘u ziyaret etmeyi unutma.

-W

Yorum Yap