LG ,Artık G Serisi Telefonlarının Üretimini Durduruyor

 LG ,Artık G Serisi Telefonlarının Üretimini Durduruyor
Okunuyor LG ,Artık G Serisi Telefonlarının Üretimini Durduruyor

Son yıllarda telefon üretiminde sıkıntılar yaşayan LG, başka bir modeli olan G Serisi telefonlarının üretimini durduruyor.Elde edilen bilgilere göre G serisi telefonlarının yerine daha iyi premium bir model sunacak.

Büyük elektronik devi olan LG, aldığı bir kararla LG telefonlarının G modelleri ve amiral gemisi modellerinide içeren üretimini durduracağını belirtti.Tabiki bu yeni amiral gemisi telefonları üretmeyeceği anlamına gelmiyor.

Kaynaklardan alınan bilgilerden LG’nin yeni modelini 2020’nin ilk yarısında tanıtılacağı planlanıyor.Tabiki LG’nin böyle bir ani karar alması şirketin yaşadıği sıkınlardan kaynaklanıyor.

LG’ böyle bir karar almasında en büyük etken eski kaybettiği müşterilerini tekrar kazanmak olabilir.LG’nin arkasındaki isimlerden biride endüstriyi çok yakından takip eden Lee Yeon-mo ,geçtiğimiz Kasım ayında LG’nin mobil departmanına geçmek üzere aday gösterilmişti.Araştırma ve geliştirme maliyetini azaltmak ve satışları daha fazla artırmak için iki markayı birleştirmeyi düşünen kişiler arasındaydı.

LG nin premium telefonlarının nasıl olcağı henüz belli olmasada önümüzdeki mayıs ayında tanıtılacağı düşünülüyor.Üstelik bu cihazlarda 5G özelliğide bulunacak.Ayrıca cihazların iki ekranlı ve fiyatınında 659,95$ (yaklaşık 4260 TL) olacağı söyleniyor.

Kaynak:https://www.google.com/amp/s/www.webtekno.com/haber/amp/88975
https://www.google.com/amp/s/www.tamindir.com/haber/lg-yapay-zeka-urunlerini-thinq-markasi-altinda-piyasaya-surecek_34951/amp/

Yorum Yap