Rootlu Telefonlarda Kullanabileceğiniz 4 Harika Mobil Uygulama

 Rootlu Telefonlarda Kullanabileceğiniz 4 Harika Mobil Uygulama
Okunuyor Rootlu Telefonlarda Kullanabileceğiniz 4 Harika Mobil Uygulama

Önceki yazılarımda sizlere root nasıl atılır anlatmıştım. Root nasıl atılır konulu yazımı https://webodasi.com/root-nedir-ne-ise-yarar-nasil-yuklenir/ buradan okuyabilirsiniz. Root atmayı öğrendik şimdi sıra Rootla neler yapabileceğimiz. Bu yazımda Rootla kullanabileceğiniz 5 harika ve işe yarar uygulamayı sizlere tanıtacağım.

İçindekiler

1-) Greenify

Android telefonlarda tüketicilerin canını sıkan sorunlardan birisi de gerekli gereksiz uygulamaların arka planda çalışması ve durdurulanların da tekrar başlaması. Greenify ile bu uygulamaları siz açana kadar dondurabilir böylelikle büyük derecede pil tasarrufu ve performans artışı yapmış olursunuz ancak şunu unutmayın dondurulan uygulama arka planda çalışmadığı için size bildirim gönderemez bu yüzden WhatsApp, İnstagram vb. iletişim uygulamalarını dondurmanızı tavsiye etmem.

2-) Titanium Backup

Telefon üreticileri telefonlarının içerisine silemeyeceğimiz gereksiz uygulamalar dolduruyor bu uygulamalar hem yer kaplarken hem de telefonu yavaşlatabiliyor. Titanium Backup ile bu gereksiz sistem uygulamalarını, dosyalarını kaldırabilirsiniz. Uygulamanın ek olarak yedekleme özelliği de bulunmakta bu yedekleme sistemiyle telefonunuzun İmei koduna kadar yedekleme yapabilirsiniz.

3-) Wifi Key View

Misafirliğe gittiniz ve internet var ama telefonu ev sahibi alıp eliyle şifreyi giriyorsa ve şifreyi öğrenmek istiyorsanız bu uygulama tam da sizlik. Wifi Key View sayesinde bağlandığınız tüm Wifi şifrelerini açık şekilde görebilirsiniz.

4-) Battery Charge Limit

Telefon pilleri hakkında doğru bilinen yanlışlar adlı yazımda https://webodasi.com/telefon-pilleri-hakkinda-dogru-bilinen-yanlislar/ telefonu en fazla %80 şarj edilmesini söylemiştim. Bu uygulama sizin istediğiniz yüzdeye gelince otomatik olarak şarjı kesiyor böylelikle bataryanız daha az eskimiş oluyor.

https://webodasi.com/telefon-pilleri-hakkinda-dogru-bilinen-yanlislar/
https://teknoseyir.com/inceleme/greenify-android-icin-en-iyi-performans-iyilestirici

Yorum Yap