WhatsApp 2021 Yılında Rahat Durmamakta Kararlı

 WhatsApp 2021 Yılında Rahat Durmamakta Kararlı
Okunuyor WhatsApp 2021 Yılında Rahat Durmamakta Kararlı

2020 ve 2021 yıllarında rahat durmamayı tercih eden whatsapp, gene bizleri şaşırtacak kararlarla gündemimize oturmayı başarıyor.

Wp Web Resmi Sitesi; Wp Web

Bu Sefer Ne Yenilikler(!) Getirdi Bize WhatsApp?

WhatsApp’tan gün içerisinde 10’larca belki de 100’lerce insanla görüşüyoruz ve uçtan uca şifreleme sayesinde her yerde güvende olduğumuzu düşünüyorsunuz. Evet, güvendesiniz ama whatsapp sınırları içerisinde 🙂

İşin ucu yedekleme olayına gelince işte orada birazcık afallamışlar gibi gözüküyor çünkü ne Google Drive, ne de iCloud için bir koruma alınmış değil şuan. Ancak şirket bu durumu çözmek için güncelleme getireceğini açıkladı ama zaman konusunda net bir açıklama yapılmadı.

2. Maddemiz’de bakalım neler varmış?

Gizlilik Sözleşmesine Gelen Yeni Detaylar

8 Şubat’ta duyurdukları gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs’a ertelemişti. Gizlilik sözleşmesini imzalamayan kullanıcıların ne yazık ki hesapları silinecek. Ancak bu hemen bir anda gerçekleşmeyecek. Hesap bir süreliğine pasif kalacak, mesaj ve arama bildirimleri gelmeye devam ederken bunları okumak ve yanıtlamak mümkün olmayacak.

Gizlilik sözleşmesini imzalamayan kullanıcılar yukarıda belirtildiği şekilde hesaplarını pasif olarak kullanmaya devam edebilecekler ancak 120 günün sonunda hala sözleşmeyi onaylamamış olurlarsa bu kullanıcıların hesapları ne yazık ki silinecek. Sözleşmeyi onaylamayacak olan kullanıcıların geçmişlerini yedeklemeleri öneriliyor.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bunun gibi daha çok yazı okumak için https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Wp Sözleşmesi Sonrası Kullanabileceğimiz 5 Alternatif Uygulama Yazısına ulaşmak için buraya,

Wp’nin Kurucusu Jan Koum hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle