YouTube’un Android Uygulamasında Yeni Thumbnail Test Ediliyor

 YouTube’un Android Uygulamasında Yeni Thumbnail Test Ediliyor
Okunuyor YouTube’un Android Uygulamasında Yeni Thumbnail Test Ediliyor
YouTube android uygulaması

YouTube’daki videoların önizlemeleri en son trende göre boyut olarak büyüyor. YouTube, android uygulamasındaki ekran kadar geniş görünen video thumbnaillerini A / B olarak test ediyor.

YouTube’da şimdiye kadar videoların thumbnailleri ekranın genişliğinin yarısı kadar bir alanı kaplıyor, diğer yarısı da videonun adı, kanalın adı, görüntülenme sayısı gibi ayrıntıları içeriyordu. Ancak şimdi önde gelen video platformu olan YouTube, android cihazlar için videoların tam ekran önizlemelerini test ediyor. Değişiklikleri ana menü, abone sekmesi ve keşfet bölümünde farkedebilirsiniz.

YouTube uygulaması

Yeni önizleme düzeninde, videonun altında kanalın simgesi ile birlikte videonun adı, kanal adı, görüntülenme sayısı ve yükleme tarihi görünmekte. Arama sonuçlarında, hâlâ “Sorgunuzla ilgili” ve “Sizin için” ek sorguları bulunuyor.

Youtube yeni thumbnail

Yeni tasarım, Android ekranlarında videoyla ilgili bazı ayrıntıların yanı sıra altı videonun önizlemesi yerine aynı anda yalnızca iki video gösteriyor. Bu durum, daha fazla sonuç görmek için daha fazla kaydırma yapmak zorunda kalan kullanıcıların deneyimlerini etkileyebilir.

YouTube için büyük thumbnail testi henüz geniş çapta kullanıma sunulmadı, ancak bazı hesaplarda sunucu tarafından etkinleştirilmiş durumda.

Kaynak : https://www.digitalinformationworld.com/2020/04/youtube-android-testing-enlarged.html?m=1

Yorum Yap